Detská izba podľa FENG SHUI

Technika umiestňovania nábytku Feng Shui nemusí byť ani zďaleka len strohým nástrojom na usporiadanie vášho príbytku. Tento populárny spôsob zariaďovania izieb môžete použiť ako kreatívnu pomôcku pri tvorení interiérového dizajnu. Estetický aspekt tejto techniky je nielen príťažlivý pre oko, ale takisto radí ako najjednoduchšie zakomponovať dôležité prvky do domácnosti, na rozdiel od štandardných dekoratívnych postupov.

Účelom Feng Shui a takisto každého rodiča, je vytvoriť v detskej izbe zdravé a šťastné prostredie, ktoré podporuje vzdelávanie a zdravie dieťaťa, takisto ako aj šťastné vzťahy s rodičmi a súrodencami. Pozrime sa na štyri základné tipy, ako zariadiť detskú izbu podľa Feng Shui.

1. Správne umiestnite detskú posteľ

Detská posteľ dieťaťa by mala byť umiestnená čelom k stene, u menších detí by mala byť chránená až dvoma stenami. Uistite sa, že vaše dieťa môže ľahko vidieť na dvere do izby z postele, a detská posteľ nie je v priamom smere dverí. Steny izby by taktiež nemali byť spojené s kúpeľňou, alebo záchodom, pretože to môže spôsobiť zdravotné problémy. Čo sa neodporúča pri zariaďovaní detskej izby, je poschodová posteľ, ktorá pôsobí na psychiku dieťaťa veľmi nezdravo. V jeho podvedomí tak nemá priestor nad hlavou a tento nepriamy tlak sa môže prejaviť na jeho raste. Takisto dieťa na hornom lôžku môže trpieť dojmom, že prázdny priestor pod ním nie je bezpečný. Ak je to možné, pokúste sa mať pre každé dieťa samostatnú izbu.

 

detska postel_FILIP HAVANA n´mesiacik

2. Vytvorte priestor pre štúdium a úspechy

Vyhraďte vašim deťom priestor pre štúdium správnou študentskou izbou. Ak vašim malým školákom vytvoríte ideálne podmienky pre ich prácu a prípravu do školy, preukazujete tak vášmu dieťaťu dôležitosť, ktorú kladiete na ich dosiahnuté vzdelanie. Pracovný stôl by mal disponovať lampou, písacími potrebami a dostatočným priestorom. Samozrejmosťou je aj komfortná stolička, ktorá zabezpečí vášmu dieťaťu zdravé sedenie. Hlavne, aby bolo všetko čisté a dieťa sa dokázalo koncentrovať na učenie. Ak je to možné, takúto študovňu urobte v pozícií, ktorá nie je v rohu detskej izby a ideálne, aby bola na južnej strane izby, alebo bytu. Steny a poličky vyzdobte oceneniami, trofejami, alebo inými diplomami s dobrými výsledkami, alebo vysvedčenia s vynikajúcimi známkami.

 

studentska-izba-mojnabytok.sk

3. Pravidelne upratujte

Zapratané skrine, do ktorých sa neviete dostať, police s kopami zaprášených papierov a kníh, špinavé okná, to všetko sú aspekty, ktoré oslabujú psychiku vášho dieťaťa. Preto dbajte, aby prostredie, v ktorom žijete, bolo vždy čisté. Takisto vytvorenie priestorovej a vizuálnej otvorenosti pomáha vášmu dieťaťu cítiť sa menej pod nátlakom a podporuje to jeho nápaditosť a kreativitu. Vhodnejší je svetlý nábytok než ten v tmavších farbách. Najvhodnejšie je zvoliť drevený detský nábytok, ktorý pôsobí vhodne na psychiku dieťaťa, podporuje tok energie a zabraňuje stagnácii.

4. Využite svetlo, farbu a umelecké diela, aby ste dosiahli príjemné prostredie

Detská izba by mala byť ladená do jasných farieb, nie tlmiť denné svetlo. Uistite sa, pracovný stôl je dostatočne osvetlený, nočný stolík a okná môžu byť zatienené pre pocit súkromia. Jasné farby, ako je žltá, svetlá zelená a ružová, sú dobrou voľbou, pričom najvhodnejšou z nich je žltá. Izby, ktoré sú namaľované modrou, alebo inou tmavou farbou môžu pôsobiť depresívne a vytvárajú príliš útlakovú energiu. Takisto pamätajte na to, že obrazy divokých alebo nebezpečných zvierat evokujú násilie a nie je vhodné ich zakomponovať do interiéru detskej izby.

detska izba mojnabytok sk