Zariaďujeme si domácu kanceláriu

Nie ste prví ani poslední, čo sa rozhodli pracovať z domu. Či už doma pracujete osem a viac hodín denne, alebo svoju domácu kanceláriu plánujete využívať napríklad počas materskej dovolenky či po príchode z práce, mali by ste sa postarať o jej funkčnosť a moderný vzhľad.

omega_kancelária

Nábytok pre home office

Je pravda, že niekto si doma vytvorí kancelársky kútik, aj keď v ňom reálne nepracuje. Potrebuje mať pre seba iba miesto s pracovným stolom a odkladacím priestorom pre dôležité dokumenty, kde môže vo voľnom čase sedieť za počítačom alebo sa venovať domácemu účtovníctvu a plánom do budúcnosti. Bez ohľadu na to, či chcete vo svojej domácej kancelárii sedieť pár hodín do týždňa, alebo každý deň, mala by byť vybavená štýlovým a funkčným nábytkom.

 

 

Podľa toho, koľko priestoru ste ochotní kancelárskemu kútiku venovať, vyberajte aj zariadenie. Na čom netreba šetriť, je určite kancelársky stôl a stolička. Keď ste sa dali na home office, pravdepodobne za svojím pracovným stolom strávite množstvo času. Sedenie by malo byť pohodlné, nad stolom by ste sa nemali krčiť ani sedieť nakrivo, pretože si tak koledujete o bolesti alebo deformáciu chrbtice. V predajniach s kancelárskym nábytkom zoženiete malé a jednoduché písacie, resp. pracovné stoly, ale i priestranné stoly s množstvom úložného priestoru. Na základe toho, či plánujete mať kanceláriu v osobitnej miestnosti, alebo ju chcete zakomponovať napríklad do svojej obývačky, vyberajte aj štýl nábytku. Ak ste kancelárii obetovali jednu celú miestnosť, ruku pri výbere zariadenia máte voľnú. Avšak v prípade, že sa musíte zmieriť s obmedzeným priestorom, kancelársky nábytok by v miestnosti nemal pôsobiť ako päsť na oko, ale by doň mal harmonicky zapadať. Napriek tomu by mala byť hranica medzi kanceláriou a zvyškom miestnosti viditeľná. Pomocnú ruku podajú otvorené policové regály alebo paravány.

Všetko pre pracovňu snov

domaca-kancelariaVo svojej domácej kancelárii sa musíte cítiť dobre a motivované. Okrem toho, že sa postaráte o pohodlné sedenie a dostatok úložného priestoru pre uschovávanie dôležitých dokumentov, by ste mali myslieť aj na pár ďalších faktorov, ktoré ovplyvnia to, či sa do pracovne budete denne tešiť. Ak si zariaďujete home office, pamätajte na psychologické účinky farieb, ktoré sa postarajú o to, aby ste boli vždy pokojní, dobre naladení alebo kreatívni. Farby môžu byť aplikované na stenách alebo aj na kancelárskom nábytku. Vaša pracovňa musí byť dokonale osvetlená, preto sa nebojte využiť stolné lampičky či stojace alebo nástenné lampy. Aby ste mali pod nohami vždy teplo, zaobstarajte si pod pracovný stolík moderný koberec. To, ako sa budete vo svojom home office cítiť, ovplyvnia aj doplnky, ako sú aromalampy, rámčeky na fotky, nástenné hodiny, nástenky, ale aj police, regály alebo komody. Vhodným riešením je zariaďovať si home office zo sektorových kancelárskych zostáv, pretože si nábytok môžete dopĺňať aj po čase podľa aktuálnych potrieb.