Akú poschodovú posteľ pre deti? Poradíme vám

Poschodová posteľ je obľúbeným riešením do detskej izby, v ktorej vytvára kompaktné a praktické miesto na spanie pre vaše ratolesti. Detská poschodová posteľ môže zásadným spôsobom vylepšiť interiér vďaka tomu, že vám pomôže ušetriť miesto a vytvoriť viac úložného priestoru na hračky, oblečenie a študijné pomôcky vašich detí, ktorých priestorové nároky sa s pribúdajúcimi rokmi iba zväčšujú. Poradíme vám ako správne vybrať poschodovú posteľ pre vaše deti tak, aby ladila s ich izbou a zodpovedala ich aktuálnym potrebám. 

Vysoká posteľ do izby pre jedno dieťa 

Aj keď detskú izbu obýva iba jedno dieťa, poschodová posteľ či moderná vyvýšená posteľ zaručene vylepší malé kráľovstvo vášho syna či dcéry. Vysoká poschodová posteľ s úložným priestorom vytvorí v detskej izbe praktické úložné možnosti. Pod lôžkovou časťou sa totiž môže ukrývať priestranná šatníková skriňa a písací stolík.

Poschodová posteľ so schodíkmi v pestrom farebnom vyhotovení je atraktívna a praktická – po schodíkoch sa ľahko stúpa na horné poschodie a okrem funkcie rebríka poslúžia aj ako malá komoda na odkladanie hračiek a rôznych drobností.

Skvelým riešením do izby pre jedno dieťa je i vyvýšená posteľ, ktorá je vhodná na umiestnenie ku stene alebo do rohu miestnosti. Je vyššia ako štandardná jednolôžková posteľ a je vybavená veľkorysým úložným priestorom pod lôžkovou časťou. Môže obsahovať aj praktický výsuvný stolík s kolieskami a poličky. 

Posteľ do izby pre viacero detí 

Dvojposchodové postele sa najčastejšie využívajú v detskej izbe, ktorú obývajú dvaja súrodenci. Poschodové postele pre deti, ktoré obsahujú dve lôžka a úložný priestor, vám pomôžu ušetriť miesto, ktoré vaše deti následne využijú na hranie alebo na vytvorenie študijného či relaxačného kútika.

Ak sa o detskú izbu delia tri deti a chceli by ste v nej vytvoriť viac voľného priestranstva na hry a relax, výbornou investíciou je poschodová posteľ s prístelkou. Je to štandardná poschodová posteľ, ktorej spodné lôžko je vybavené veľkou zásuvkou, v ktorej sa namiesto úložného priestoru nachádza matrac. Výsuvné lôžko je možné využívať na každodenné spanie alebo príležitostné prespávanie.

detska-poschodova-postel-harry-bielo-modra

Špeciálne poschodové postele s variabilným využitím

Niektoré typy detských poschodových postelí majú i ďalšiu praktickú funkciu – dajú sa rozložiť na dve samostatné postele. Poschodové postele sú vhodné nielen do detskej izby v byte či dome, ale aj ako vybavenie na príležitostné prespávanie na chate či na chalupe. Poschodová posteľ so skriňou vyrobená z pevného dreva vám vo vašom rekreačnom domčeku ušetrí miesto a vytvorí praktický úložný priestor.

Atraktívne postele do izbičky pre najmenších 

Chcete vašim ratolestiam dopriať poschodovú posteľ, ktorá bude nielen praktická ale zaujme aj nápaditým dizajnom? Detské poschodové postele nemusia byť iba drevené, biele, sivé či dvojfarebné. Moderné postele pre najmenšie deti môžu byť vybavené štýlovým rebríkom, šmýkačkou a ďalšími zaujímavými dizajnovými prvkami. Posteľ v tvare autobusu, hasičského auta alebo domčeka podporí hravosť a kreativitu vašich detí.

Ideálna posteľ do študentskej izby

Vysoké a poschodové postele nie sú vhodné iba pre najmenšie školopovinné deti od šiestich rokov, ale aj pre študentov stredných a vysokých škôl, ktorí ocenia ich praktické vlastnosti. V prípade, že je poschodová posteľ rohová a obsahuje šatníkovú skriňu pod lôžkovou časťou, zaberie v miestnosti málo miesta a vytvorí priestor pre ďalšie šikovné úložné možnosti.

detska-poschodova-postel-rico

Poschodové postele so stolom a poličkami sú ideálne na vytvorenie kompaktnej študijnej zóny pod lôžkovou časťou. Poschodové postele pre študentov počítajú s väčšími nárokmi na úložný priestor a sú ideálnym riešením nielen do študentských izieb, ale aj do menšej hosťovskej izby.