Detské ihriská na záhradu

V každej záhrade, kde šantia tí najmenší, nesmie chýbať detský nábytok v podobe domčeka, šmykľavky alebo stolíka a stoličiek. Deti pobyt na záhrade milujú, a ak im dáte ich vlastný priestor na hranie, doprajete im veľa zábavy, radosti a chvíľ, na ktoré budú neskôr spomínať. Vyberte si z našej ponuky detské kúsky, ktoré vašim ratolestiam dožičia nezabudnuteľné okamihy strávené na záhrade.

Najpredávanejšie

Detský záhradný domček s ihriskom SMILE
Detský záhradný domček s ihriskom SMILE
Skladom - doručíme do 5 dní
439233
 
696 €
Detský záhradný domček s ihriskom SPACE SE3
Detský záhradný domček s ihriskom SPACE
Skladom - doručíme do 5 dní
439224
 
766 €
domček ChilHood so šmýkačkou
Detský záhradný domček s ihriskom CHILDHOOD
Skladom - doručíme do 5 dní
04WT30
 
742 €
23 položiek celkom
Detský záhradný domček s ihriskom SMILE
Bestseller
Detský záhradný domček s ihriskom SMILE
Skladom - doručíme do 5 dní
696 €
439233
Detský záhradný domček s ihriskom SPACE SE3
Bestseller
Detský záhradný domček s ihriskom SPACE
Skladom - doručíme do 5 dní
766 €
439224
domček ChilHood so šmýkačkou
Bestseller
742 €
04WT30
Detský záhradný domček s ihriskom JOY
Detský záhradný domček s ihriskom JOY
Skladom - doručíme do 5 dní
1 001 €
439242
snímka obrazovky 2024 01 25 132530 optimized
778 €
05WT31
detský záhradný domček s ihriskom LUCK
Detský záhradný domček s ihriskom LUCK
Skladom - doručíme do 5 dní
966 €
465789
štýlový detský záhradný domček FAIRY smrek červené detaily
Detský záhradný domček FAIRY
Skladom - doručíme do 5 dní
520 €
465777
Detský záhradný domček COTTAGE
Detský záhradný domček COTTAGE
Skladom - doručíme do 5 dní
453 €
439230
Veľká detská trampolína OM 710153 v modrej farbe
Akcia
405 € –31 %
Záhradná trampolína OM 710153
Skladom - doručíme do 5 dní
279 €
988S414
Záhradná trampolína pre deti
Akcia
305 € –27 %
Záhradná trampolína OM 710221
Skladom - doručíme do 5 dní
220 €
380994
Detský stôl na hranie LIVELY TABLE vo farebnom prevedení na hru s pieskom
Detský stôl LIVELY TABLE | farebná
Skladom - doručíme do 10 dní
42 €
231588
hraci zahradny stol witty do zahrady
Detský záhradný stolík na hranie WITTY
Skladom - doručíme do 5 dní
97 €
439248
Detský stôl na hranie LIVELY
Detský stôl LIVELY TABLE | zelenofialová
Skladom - doručíme do 10 dní
42 €
231587
DETSKÝ set PIKNIK vo farebnom prevedení
Do 48 hodín
Detský záhradný set PIKNIK | farebná
Skladom - doručíme do 48 hodín
56 €
RTRJ43
Detská súprava KASIA
Detská súprava KASIA | FSC
Skladom - doručíme do 10 dní
110 €
RTRJ42
DETSKÝ set PIKNIK v prírodnom prevedení  dekor borovica
Detský záhradný set PIKNIK | prírodná
Skladom - doručíme do 10 dní
52 €
RTRJ2752
Pieskovisko so strieškou vo farebnom prevedení
Pieskovisko FSC | so strieškou
Skladom - doručíme do 10 dní
63 €
RTRJ45
lipili záhradná stolička zelená
Viac farieb
Detská stolička LIPILI
Skladom - doručíme do 10 dní
8 €
220151
Pieskovisko s lavičkami
Pieskovisko s lavičkami
Skladom - doručíme do 10 dní
102 €
97/13
Detská drevená záhradná súprava PIKNIK
104 €
12011
lipili záhradný stôl zelený
Viac farieb
Detský stôl LIPILI
3 - 8 týždňov
18 €
220150

Detské ihriská

Detský nábytok nájdete v plastovom prevedení alebo drevenej verzii – stačí sa rozhliadnuť v našej ponuke a vybrať si presne také vybavenie, ktoré vašim najmenším vyčaruje úsmev na tvári.

Všetky deti majú radi čas strávený hrami, o to viac, ak sa pritom môžu dosýta vybehať vonku. Detské ihrisko na záhradu im vytvorí bezpečný priestor, kde sa budú môcť zabávať po celý deň. Detské ihriská sú k dispozícii vo viacerých variantoch z dreva aj plastu.

Detské ihrisko na záhradu

Na detské ihrisko budete potrebovať najskôr vyčleniť vhodný priestor. Malo by to byť miesto, ktoré bude dobre viditeľné z terasy domu a z miestností, v ktorých sa najčastejšie zdržiavate. Miesto vyberajte aj podľa ostatných prvkov v exteriéri. Detské ihriská by sa kvôli bezpečnosti nemali nachádzať v blízkosti záhradného jazierka alebo bazénu. Aby vám deti v zápale hry nepolámali kvety alebo nepošliapali zeleninové hriadky, bude ho od nich potrebné oddeliť.

Aký materiál zvoliť na detské ihriská

Detské ihriská si môžete vybrať z dreva alebo plastu:

Drevené detské ihriská

Drevo je materiál, ktorý vhodne zapadne do každej záhrady a prispeje k jej estetickému vzhľadu. Drevené detské ihrisko sa navyše počas leta priveľmi neprehrieva a v zime nechladí. V prípade poškodenia ho môžete s trochou šikovnosti ľahko opraviť. Aby si drevo zachovalo svoj výnimočný vzhľad po dlhú dobu, bude ho potrebné raz ročne ošetriť.

zahradne-ihrislo-slide-rozmery

Plastové detské ihriská

Jednotlivé prvky ihriska môžu byť vyrobené tiež z plastu. Na ich výrobu sa používa pevný plast, ktorý odoláva aj častému používaniu a je stálofarebný. Oceníte tiež jednoduché skladanie. Plastové detské ihriská majú menšiu odolnosť voči mechanickému poškodeniu, výhodou je však, že sa tento materiál nebudete musieť starať.

Vyberajte podľa veku a záľub detí

Aby sa deti na ihrisku vždy radi zahrali, môžete ich prizvať k jeho výberu. Prihliadajte tiež na ich vek a záľuby. Vybrať im môžete malý domček, v ktorom si budú môcť zariadiť svoje malé kráľovstvo. Chlapci aj dievčatá obľubujú tiež hry v pieskovisku, ktoré môžete kúpiť aj so strieškou na ochranu pred slnkom. Množstvo zábavy si užijú aj na šmykľavke, pre menšie deti je k dispozícii menšia šmykľavka z plastu. Posedenie na záhrade im spríjemní stolček na hranie alebo detská súprava na sedenie.

Tipy, triky a dobré rady:

Detské ihriská s inštaláciou, ktorú zvládnete aj sami

Ihriská pre deti, určené do exteriéru, sú špecifický typ nábytku, pri ktorom nejeden rodič zaváha, či ho bude vedieť zložiť. Chcete si postaviť detské ihrisko svojpomocne, bez nutnosti komplikovanej inštalácie a pomoci odborníkov? Jednoduché detské záhradné ihrisko s prvkami, ktoré sa ľahko montujú, je pre vás ideálne riešenie.

Ihrisko vyrobené z plastu, si nevyžaduje žiadne vŕtanie ani komplikované úpravy – hravo ho zvládnete zmontovať aj sami. Detské domčeky či šmýkačky môžete jednoducho zložiť aj rozložiť a uskladniť na obdobie, keď ich vaše ratolesti nebudú využívať.

Ihriská pre najmenších

Detské ihriská pre najmenšie deti by mali spĺňať všetky požiadavky na maximálnu bezpečnosť. Certifikované detské ihriská sú vhodnou investíciou, ak máte deti v predškolskom veku, ktoré milujú hry na čerstvom vzduchu. Drevené ihrisko v podobe pieskoviska so strieškou, ktoré má certifikát FSC, vám tiež zaručí, že použité drevo pochádza zo šetrne obhospodarovaných lesov, v ktorých sú dodržiavané prísne ekologické a sociálne požiadavky. Výhodou je, ak je vybavené látkovou strieškou, ktorá je nepremokavá, a pôsobí zároveň i ako tienidlo pred slnkom.

Detské ihriská pre aktívnych škôlkarov a školákov

Deti milujú pohyb a hry na čerstvom vzduchu – najmä deti v predškolskom veku a žiaci základnej školy ocenia možnosť vyšantiť sa vonku na záhrade. Zabezpečte im kvalitné a bezpečné detské preliezky, ktoré sa vyznačujú veľkou odolnosťou a stabilitou. Drevené detské ihriská v sebe často spájajú viacero prvkov, ktoré nadchnú vaše deti:

  • detské preliezky na záhradu,
  • hojdačku,
  • šmýkačku,
  • rebríky,
  • detský domček.

Takto vybavené komplexné sú so stabilnou konštrukciou sú ako stvorené pre viacerých súrodencov rôzneho veku, ktorých záujmy a obľúbené hry sa postupne menia.

Detské ihriská na čerstvom vzduchu

Záhradné ihrisko pre deti je spravidla určené na využitie mimo domu – na pozemku záhrady. Kompaktné ihrisko však môže spestriť aj vašu terasu či veľký balkón. Stačí, ak vašim deťom vyberiete primeraný variant, ktorý nezaberie príliš veľa miesta. Ideálnym riešením na čerstvý vzduch sú napríklad detské stolčeky na hranie so stoličkami, ktoré podporujú rozvíjanie jemnej motoriky a kreativitu vašich detí. Pri stolčeku sa vaše deti môžu hrať s legom, skladať si puzzle, kresliť, maľovať alebo modelovať z plastelíny. Výborným riešením na balkón a na terasu sú i detské domčeky vyrobené z odolného plastu.

Do interiéru

Mnohé záhradné ihriská pre deti sú vhodné aj na použitie v interiéri, v detskej izbe, obývačke alebo herni. Nízke a ľahko prenosné vonkajšie detské ihriská, vyhotovené z pevného plastu, sú ako stvorené na veselé hry vašich ratolestí vo vnútri domu alebo bytu, keď je vonku nepriaznivé počasie. Typické interiérové ihrisko môže byť rýchlo zostaviteľný plastový domček, plastová detská šmykľavka alebo záhradná hojdačka, ktorú je možné namontovať na strop. Všetky ihriská do interiéru sa vyznačujú mimoriadne jednoduchou inštaláciou, ktorú zvládnu aj laici.

Pôvabné detské domčeky

Ihrisko pre deti, na ktorom si vaše ratolesti užijú kopec zábavy, môže mať aj podobu záhradného domčeka, v ktorom si deti vytvoria svoje vlastné malé kráľovstvo. Detské ihrisko s domčekom je ideálne pre deti, ktoré sa často hrajú s bábikami alebo si čítajú. Malé plastové domčeky alebo väčšie detské domčeky z dreva môžu byť vybavené aj terasou alebo malým plotom. Drevené domčeky bývajú spravidla väčšie a priestrannejšie, vhodné aj na letné prespávanie. Výhodou plastových domčekov na hranie je to, že ich môžete ľahko prenášať a využívať v interiéri aj v exteriéri. Domčeky z pevného plastu sú odolné a deti milujú ich živé farby a atraktívny dizajn, prispôsobených ich veku.

S jednoduchou údržbou

Ideálne detské ihrisko na záhradu je vyrobené z materiálu, ktorý veľa vydrží a nevyžaduje si špeciálnu údržbu či použitie agresívnych chemikálií na čistenie jeho povrchu. Bezúdržbové, s ktorými nebudete mať veľa starostí, sú predovšetkým nerezové detské ihriská, pri ktorých sa nemusíte obávať korózie po dažďoch, a detské ihriská z plastu, ktorému neprekážajú extrémne výkyvy teplôt ani UV žiarenie či zvýšená vlhkosť.

So stabilnou konštrukciou

Kvalitné detské ihriská z dreva sa vyznačujú robustnou a stabilnou konštrukciou, vďaka čomu sa nemusíte báť o bezpečnosť vašich detí. Drevené preliezky do záhrady, detské drevené ihrisko so šmykľavkou alebo pôvabné ihriská z guľatiny sú spoľahlivé, podobne ako detské preliezky kovové, pevne ukotvené v zemi. Borovicové a agátové a detské piknikové sety sú ako stvorené na letné hry na záhrade.

Ľahko prenosné

Ak uprednostňujete ihriská, ktoré môžete ľahko presúvať po celej záhrade alebo po vašom dome alebo byte, ideálnou možnosťou je malé detské ihriska. Detské domčeky, stolčeky, šmykľavky či vozíky bez problémov premiestnite tam, kde ich práve chcete využívať tak, aby ste mali vaše deti pred očami a mohli na ne dozrieť.

Najpredávanejšie detské ihriská: