Spálňa podľa FENG SHUI

Správne zariadenie spálne je hotová veda. Veď práve v spálni strávime až 1/3 nášho života, preto patrí k tým najdôležitejším častiam nášho domova. V spálni programujeme hneď niekoľko životne dôležitých cyklov. Je to pre nás pocit bezpečia, relaxu, oddychu no i miesto stvorené pre lásku, romantiku, vzťah a manželstvo. Preto je spálňu potrebné zariadiť tak, aby sa táto miestnosť stala pre nás vhodným miestom pre oddych, pokoj a regeneráciu. 

Jednou z najdôležitejších úloh pre zariadenie spálne je jej správne umiestnenie v dome. Spálňa by mala byť umiestnená čo najďalej od hlavného vchodu, nemala by hraničiť s kúpeľňou ani WC. V žiadnom prípade nesmie byť spálňa umiestnená oproti vchodovým dverám, nakoľko nimi vstupuje do domu energia. Tá by cez predsieň prúdila priamo do spálne a len sotva by ste našli v nej pokojný spánok a harmóniu. Správne zariadenie spálne má za následok aj to, aký vzťah máme sami k sebe. Naša spálňa by sa v žiadnom prípade nemala stať pracovňou ani skladiskom, nakoľko to môže nepriaznivo ovplyvniť Váš partnerský život. Preto je potrebné vyhýbať sa veciam, ktoré nesúvisia s odpočinkom alebo s romantikou. Podľa Feng Shui je pre spálňu najvhodnejším miestom juhozápadná časť Vášho domu či bytu. Práve manželské a partnerské vzťahy sú týmto smerom dosť ovplyvňované.

FENG-SHUI_spálňa-01

 

Ako teda správne začať? Najideálnejším riešením je správne uloženie postele, pri ktorom platí taktiež niekoľko základných pravidiel.
• Posteľ by nikdy nemala byť umiestnená nohami v priamej línií s dverami. Takéto usporiadanie postele je aj v našej kultúre poloha nebožtíka.
• Posteľ by nemala byť umiestnená medzi dverami a oknom. Takéto umiestnenie postele môže mať za následok nespavosť, vyčerpanosť či zlé sny.
• Za hlavou postele sa nesmie nachádzať okno. Narušíte si tak životnú rovnováhu a nebudete sa cítiť bezpečne.
• Posteľ neumiestňujte ani hlavou do rohu miestnosti, vytvoríte si tak nestabilitu v prúdení energie.
• Nepriaznivo pôsobia aj poličky, skrinky či trámy nad posteľou, ktoré vyvíjajú tlak, ktorý môže časom vyvolať u Vás zdravotné problémy.
• Nesprávne je aj spávanie priamo pod strešným oknom.
Kam teda posteľ umiestniť? Ideálnym riešením je umiestniť posteľ uhlopriečne od vstupu do miestnosti. Potom môže energia voľne plynúť a z postele budete tak vidieť každého, kto vstúpi do spálne. Pre Váš pokojný odpočinok, relax a snívanie je potrebné to, aby Vaša posteľ mala dostatočné súkromie.

VENEZIA_09

Ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje Váš spánok či romantiku v spálni je správny výber farieb. Tu je veľmi dôležité či chcete v spálni predovšetkým odpočívať, alebo chcete vniesť do Vášho života viac vášne. Podľa Feng shui sú do spálne vhodné predovšetkým zemité farby ako je oranžová, hnedá či béžová. Vášeň dokážete rozprúdiť červená farba, ktorú môžete použiť tak ako na stenách, tak i na doplnkoch.
Pri umiestnení doplnkov je taktiež potrebné dbať na pár zásadných pravidiel:
• Nábytok v spálni laďte predovšetkým do svetlejších odtieňov
• Voľte nábytok so zaoblenými hranami
• Nábytok s ostrými hranami prekryte látkou alebo naň uložte popínavú rastlinu
• Do spálne neumiestňujte televízor, rádio či iné elektronické zariadenia, tie môžu spôsobiť zaťaženie Vášho organizmu
• Do spálne nepatria zrkadlá, nakoľko spôsobujú poruchy spánku a pôsobia rušivo. Ak však v spálni zrkadlo máte a nemôžete ho premiestniť, na noc ho zakrývajte.