Zariaďujeme PREDSIEŇ podľa FENG SHUI

Zaručene chce byť každý v živote šťastný, zdravý, obklopený pozitívnou energiou, milujúcou rodinou a hromadou lásky. Toto všetko sa dá skĺbiť pod slovom pozitívna energia. Pre jej správny vývoj a prúdenie je potrebné poskladať si našu úvodnú bránu do života tým správnym spôsobom tak, aby v nej prúdila len pozitívna energia. Preto Vám prinášame niekoľko užitočných rád, vďaka ktorým vstúpi do vášho domu tá správna pozitívna energia, ktorá už viac neujde.

Prvé čo nás víta na ceste do nášho domova sú vchodové dvere. Tie sú veľmi dôležité nakoľko sa považujú za ,,ústa domu“, ktorými vstupuje do nášho príbytku energia. Od kvality vstupujúcej energie záleží ,či domom bude prúdiť priaznivá a harmonizujúca energia. Vchodové dvere sú bránou nielen do nášho domova ale i do osobného života. Vchodové dvere sú spojovacím prostriedkom medzi vnútorným a vonkajším svetom. Zároveň udávajú domu charakter a chránia ho pred vonkajším prostredím. Správne umiestnené vchodové dvere sú predzvesťou zdravia,  dlhovekosti a šťastného života.

Vstup do domu by mal byť čo najviac voľný a dobre osvetlený. Nie je dobré mať priamo pred vchodovými dverami niečo, čo blokuje energiu ako napríklad veľký strom, stĺp či pouličná lampa. Vchodové dreve musia byť vždy v dobrom stave, musia sa ľahko otvárať a nesmú vŕzgať. V zásade platí, že dvere do domu musia byť vyššie ako širšie a svojou veľkosťou priamoúmerné veľkosti domu. Ak sa pozrieme na svoje vchodové dvere z vonka, mali by sme vidieť rovnováhu, čisto, pekne a lákavo upravený priestor s dostatkom svetla. Treba však myslieť i na to, že dvere do ostatných izieb by sa nemali nachádzať oproti hlavným vchodovým dverám. V tomto prípade môže vzniknúť silný prúd energie.

Predsieň musí byť priestranná, svetlá a voňavá. Zbavte sa všetkého, čo by vám prekážalo. Pri vstupe do predsiene by ste rozhodne nemali zakopávať o topánky, tašky, kabelky a pod. Predsieň preplnená rôznymi zbytočnosťami neposkytuje miesto na to, aby sa v nej usadila vstupujúca energia a vytvára prvotný stres. Snažte sa preto topánky vždy upratovať do botníka alebo šatníka. To platí i pre tašky s nákupmi, kabelky či školskú tašku Vašich detí. Ak sa vo Vašej predsieni nachádza niečo prasknuté, poškodené či zájdené treba to hneď vymeniť.

Predsieň_LINATE-ext

PREDSIEŇOVÁ STENA LINATE B

 

Pokiaľ chcete do predsiene umiestniť zrkadlo, platí jedno zásadné pravidlo – zrkadlo nikdy nedávajte oproti vchodovým dverám, odráža vstupujúcu energiu späť. Pokiaľ zvolíte dve zrkadlá stojace oproti sebe z predsiene si vytvoríte pingpongovú loptičku. V predsieni tak vznikne napätie a zmätenosť. Zrkadlo sa dá umiestniť po diagonále od vchodu na protiľahlé alebo na priľahlé steny. Vhodné sú zrkadlá v celku. Vyhýbajte sa preto zrkadlám, ktoré vás opticky rozrezávajú na niekoľko kúskov (z malých štvorčekov a pod.) Nepriaznivé je aj okno, druhý východ  alebo schodisko umiestnené oproti vstupným dverám.

Nezabúdajte že prvá vec, ktorú zbadáte po vstupe do Vášho domu významne ovplyvní to, ako sa budete v ňom cítiť. Skrášlite preto svoju predsieň kvetmi, sviečkami, vonnými tyčinkami, obrazmi, skrátka použite čokoľvek čo Vám je milé. Ak necháte sviečky horieť, budú k vám vábiť dobrú energiu. Dobrá energia by ďalej mala pokračovať do obývacej izby, jedálne alebo pracovne. Nasmerovať ju správnym smerom môžete za pomoci svetla, pekného obrazu či kvetináča tak, aby ste od vchodu šťastenu nalákali dovnútra. V zásade preto platí – predsieň je vizitkou celého príbytku.

Sviečky_FENG-SHIU

Ďalšie miestnosti v domácnosti, ktoré vidíte hneď ako prvé po príchode do predsiene majú pre Vás taktiež významný vplyv:

  • kuchyňa – bude pre Vás dôležité stravovanie, nadmerné výdavky za varenie, možné sú problémy s hmotnosťou
  • pracovňa – bude vo Vašom živote dominantná práca a vzdelanie, veľa času strávite prácou
  • detská izba – Vašej rodine budú dominovať deti, ich priania a túžby
  • obývačka –  je to najideálnejšie usporiadanie pre rodinný život, ktorý sa stáva najdôležitejší, nabáda k pohode a uvoľneniu
  • spálňa –  bude pre Vás dôležitý hlavne oddych a odpočinok, po príchode domov sa môžete cítiť unavenejší
  • hosťovská izba – to predstavuje silnú orientáciu von, môžu Vás veľmi ovplyvňovať názory druhých

Veríme že sme Vám priniesli zaujímavé informácie a rady, ktoré Vám vnesú do Vášho života harmóniu, pokoj, šťastie a zdravie.