Ako by mala vyzerať kancelária v roku 2021? Toto sú tipy na moderný a funkčný office!

Funkčnosť v spojení s dizajnovými prvkami je podľa odborníkov tým pravým orechovým priestoru, ktorý má predstavovať pozitívne pracovné prostredie. Čím komfortnejšie sa budú zamestnanci cítiť, tým budú produktívnejší.

Počuli ste už o „activity based office“? Ide o kancelársky priestor, ktorý ponúka mnoho možností – pokojnú zónu na sústredenie, miesto na stretnutia i zónu, kde sa dá oddychovať. Takýto koncept podporuje vraj tímovú prácu a kreativitu. Aktívna kancelária by sa jednoducho mala dať meniť podľa aktuálnych potrieb tímu. Nesmie chýbať priestor na vychutnanie jedla alebo prestávky, kvalitne strávený oddychový čas znamená opäť vyššiu produktivitu. Ak majú zamestnanci prácu, ktorá je psychicky náročná a vyžaduje sústredenie, mal by zamestnávateľ investovať do priestorov, kde tím načerpá novú energiu a silu. Nie všetkým však aktívny office vyhovuje, mnoho zamestnancov stále túži po klasickom „mieste“. 

kancelarsky-nabytok-mojnabytok.sk

Dostatok miesta je základ

Funkčného priestoru a miestností pre stretnutie musí byť dostatok, dôležité je aj bezchybné technické vybavenie miestností určených na prezentácie, videokonferencie či online meetingy. Zariadenie kancelárie je dlhodobou investíciou, ktorú by ste si mali poriadne rozmyslieť. Je však isté, že v kancelárii, či už aktívnej alebo pasívnej, budú vaši zamestnanci potrebovať kancelársky nábytok.

Pokiaľ možno – čo najkvalitnejší – mal by vydržať a fungovať ako nový niekoľko rokov. Taktiež musí spĺňať prísne normy a certifikáty hovoriace o bezpečnosti pracovného prostredia. Kancelárske stoličky – na trhu ich nájdete stovky, no len niektoré sa dajú považovať za vyhovujúce, preto si podrobne preštudujte popis samotného výrobku a skontrolujte všetky náležitosti.

 kancelarska-stolicka-mojnabytok.skkancelarske-kreslo-kolo-mojnabytok.sk

Kancelársky stôl je nemenej dôležitý prvok, jeho výšku i veľkosť prispôsobte priestorovým možnostiam.

kancelarsky-stol-mojnabytok.sk

Kancelárska komoda je miestom, ktoré skryje všetky pracovné pomôcky. Administratívne materiály, kancelárske potreby i dokumenty, ktoré sú potrebné pri každodenných pracovných náležitostiach. Na trhu nájdete mnoho kúskov, vyberte si také, ktoré budú odrážať vaše pracovné potreby.

kancelarska-komoda-mojnabytok.sk

Na čo myslieť pred samotným zariaďovaním kancelárie?

So zariadením optimalizovaných kancelárskych priestorov vám pomôžu 2D a 3D vizualizácie, vďaka ktorým si budete môcť dokonale predstaviť rozloženie priestoru i kancelárskeho nábytku. Nezabúdajte ani na dobrú svetelnosť kancelárií, možnosť vetrania – otvárania okien a prítomnosť rastlín. Práve tie majú veľký podiel na tom, aká atmosféra sa v office nachádza, aj keď „srdce“ tvoria, ako inak, samotní zamestnanci.