Zariaďujeme domácu kanceláriu pre dvoch – bez kompromisov! 6 užitočných tipov


Keď sa o jednu domácu pracovňu delia dve osoby, ktoré pracujú na home office, je kľúčové zariadiť ju tak, aby vyhovovala obidvom. V domácej kancelárii pre dvoch nie je priestor pre nevyhovujúce kompromisy – namiesto nich je potrebné zamyslieť sa nad riešeniami, ktoré vyhovujú obidvom. Poradíme vám ako si doma vytvoríte pracovňu snov.


1. Vymedzte si svoje územie

Kancelária pre dvoch sa nezaobíde bez dobre premysleného rozdelenia na zóny. V zóne každej z osôb, ktoré využívajú pracovňu, nesmie chýbať základné vybavenie, ktorým je písací stôl so stoličkou, a úložný priestor v podobe regálu, knižnice, nástennej police alebo komody. Spoločným priestorom môže byť oddychová zóna s pohovkou, kreslami či sedacím vakom.

2

2. Doprajte si kráľovské sedenie

Viete, čo je podľa feng šuej kráľovská pozícia? Je to umiestnenie vášho písacieho stola tak, že pri práci za stolom vidíte na dvere, a za chrbtom máte „ochranu“ v podobe steny, vysokej skrine alebo aspoň vyššieho operadla kancelárskej stoličky. Vďaka tejto polohe sa v pracovni budete cítiť bezpečnejšie a uvoľnenejšie a následne sa zvýši vaša produktivita. Pri umiestňovaní stolov v priestore preto myslite na to, aby oba stoly stáli v tejto polohe.

3

3. Minimalizujte neporiadok

Poznáte to – čím viac ľudí, tým viac neporiadku. Pri zariaďovaní kancelárie pre dvoch berte do úvahy špecifické potreby jednotlivých osôb a prispôsobte tomu úložný priestor. Vo všeobecnosti platí, že čím menej voľných rovných plôch sa bude nachádzať vo vašej miestnosti, tým väčšia bude šanca, že v nej ľahko udržíte poriadok. Ideálnym riešením do domácej kancelárie pre tých, čo neradi utierajú prach, je sektorový nábytok, ktorý obsahuje dostatok skriniek s dvierkami.

4

4. Dajte šancu netradičným riešeniam

Domáca kancelária nemusí byť iba o tradičných písacích stoloch a desktopových počítačoch s monitormi. Ak pracujete s notebookom a chceli by ste ušetriť miesto v menšej pracovni, vyskúšajte úsporné riešenia pracovného stola, ako je napríklad šikovný barový stolík s poličkami či praktický rozkladací regál so stolíkom.

5

5. Vyberte si kancelárske kreslá, ktoré vás rozmaznajú

Kancelárske stoličky a kreslá, na ktorých sedávate každý deň, by vám mali poskytovať ten najväčší možný komfort. Pohodlné kreslo z ekokože s opierkou na nohy alebo hráčske kreslo s množstvom nastaviteľných prvkov vám zaručene spríjemní dlhé sedenie pri počítači. Ak si chcete dopriať extra luxusné pracovné sedenie, zainvestujte do kancelárskeho kresla s funkciou vyhrievania a masáže.

6

6. Investuje do doplnkov, ktoré vás udržia v psychickej pohode

Keď pracujete za písacím stolom a potrebujete sa naplno sústrediť na prácu, no osoba, s ktorou zdieľate pracovňu, nahlas telefonuje, oceníte slúchadlá, ktoré eliminujú zvuky. Na zlepšenie klímy v domácej pracovni dobre poslúžia aj izbové rastliny, ktoré vás budú počas pracovného dňa zásobovať kyslíkom, či aromalampa alebo moderný aróma difuzér, vďaka ktorým bude vaša domáca kancelária krásne voňať a motivovať vás k lepším výkonom. Váš pracovný priestor si okrem toho môžete oživiť aj vašimi obľúbenými fotografiami, kresbami, maľbami či obrazmi na stenách.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o kancelárskom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.