Dokonalá domáca kancelária – pracovné stoly a stoličky úspešných

Práca z domu je výhra – môžete si veci robiť po svojom, kolegovia vás nevyrušujú a nemusíte nikam dochádzať. Produktívnu pracovnú atmosféru podporí prakticky a kreatívne zariadená domáca kancelária. Poradíme vám, aké pracovné stoly a stoličky by ste mali uprednostniť, ak chcete, aby vám robota v pohodlí domova išla od ruky.

Prázdny pracovný stôl ako konkurenčná výhoda

Ak chcete podať ten najlepší pracovný výkon v domácich podmienkach, potrebujete minimalizovať vyrušovače. Všetky predmety, ktoré zaberajú miesto na vašom pracovnom stole, zápasia o vašu pozornosť – a preto je dôležité, aby váš pracovný stôl bol čo najmenej zaprataný.

Poriadok na pracovnom stole vám pomôže udržať kancelársky nábytok s dostatkom úložného priestoru. Umiestnite písacie potreby, šanóny s papiermi, knihy a pod. na police v blízkosti stola, aby váš pracovný priestor mohol ostať prázdny. Minimalistický dizajn stola v spojení s masívnym drevom alebo kvalitnou drevotrieskou prispeje k vašej zvýšenej produktivite.
moderny kovovy PC srolik_B 176

Kancelárske stoly, ktoré schovajú celú kanceláriu

Niektoré práce si vyžadujú, aby ste mali poruke nielen počítač, ale ak scanner, kopírku či tlačiareň. Ak chcete všetku vašu pracovnú elektroniku umiestniť na jeden stôl, odporúčame vám zvoliť priestranný PC stôl s výsuvnou doskou na klávesnicu a ďalšími poličkami, na ktoré umiestnite všetko, čo potrebujete. Estetickou výhodou je, ak má stôl otvory na kabeláž.

Tip: Ak používate viac ako jeden monitor k počítaču, vyberte si pracovný stôl s veľkou nosnosťou. Túto funkciu ideálne splní robustný kancelársky stôl z masívneho dreva.

Zvyknete veľa pracovať s papiermi? Pracovný stôl so zásuvkami a skrinkami vám zjednoduší skladovanie dokumentov a kancelárskych potrieb.PC stol_RAFAEL

Ergonomická stolička a kreslo na relax

Pri pracovných stoličkách do domácej kancelárie platí jednoduchá priama úmera: čím viac pracujete pri počítači, tým pohodlnejšia by mala byť vaša stolička. Ergonomické kancelárske kreslo by malo mať vysokú opierku a pohodlné podrúčky. Kombinácia kože alebo ekokože a kovu pôsobí elegantne a nadčasovo a hodí sa ku kancelárskym stolom v klasickom štýle. Pre maximálne pohodlie odporúčame luxusné kancelárske kreslo z ekokože s polohovateľnou opierkou chrbta a výsuvnou podnožou.

Modernejší interiér si pýta farby – v tomto prípade odporúčame kvalitné kancelárske stoličky s látkovým poťahom.

Máte v domácej kancelárii miesto nazvyš? Môžete si okrem klasického kancelárskeho sedenia dopriať aj relaxačný kútik, do ktorého umiestnite sedačku s konferenčným stolíkom, rozkladacie kreslo, relaxačné či hojdacie kreslo na čítanie alebo sedací vak.

Práca postojačky alebo dynamické sedenie?

Ak vás nebaví sedieť niekoľko hodín denne pri počítači na stoličke alebo hopkať na fitlopte, vyskúšajte striedanie sedenia s prácou pri stole postojačky. Mnohé medzinárodné firmy zavádzajú „standing desk“ ako modernú výhodu pre svojich zamestnancov. Závesný PC stolík je namontovaný na stenu a bez problémov unesie váš laptop.

Výhodou takéhoto pracovného stola je, že je úzky, zaberá veľmi málo miesta a môže nenápadne ale efektívne doplniť vašu domácu kanceláriu. Závesné PC stolíky sa vyrábajú aj s praktickým úložným priestorom.

Tip: Závesný PC stolík montujte tak, aby ste mali monitor vášho počítača vo výške očí.
hanger_čierne dvierka

P.S.: Potrebujete poradiť s výberom nábytku do vašej domácej pracovne? Zanechajte nám odkaz v okne online chatu (v pravom dolnom rohu vašej obrazovky) alebo nám zavolajte.