Pracujete z domu? Zriaďte si doma praktický home office!

Potrebujete domácu kanceláriu, no vaša domácnosť neoplýva centimetrami navyše ani samostatnou pracovňou? Žiaden problém, potrebujete len kvalitnú stoličku, menší stôl a ukladací priestor. Vhodne zvolený nábytok umiestnite pokojne aj do obývačky!

Priestor na prácu, ktorý nezaberie veľa miesta – to je sen mnohých Slovákov, ktorým momentálne dianie doma i vo svete zmenilo pracovné podmienky. Neviete, ako si doma zriadiť funkčnú mini pracovňu? Inšpirujte sa našimi tipmi a zariaďte si domácu kanceláriu tak, aby sa vám v nej dobre a efektívne pracovalo. Výhodou práce z domu je možnosť riadiť si pracovný čas a prácu podľa seba, nevýhodou bývajú rušivé podnety, ktoré vás môžu odvádzať od práce. Na čo si dať pozor? Ak máte možnosť zriadenia samostatnej pracovne, máte vyhraté. Ak si musíte vystačiť s pracovným kútom, dbajte na to, aby sa nachádzal ďaleko od televízie. Zapnutá televízia rapídne znižuje vašu pracovnú produktivitu. Rovnako tak by pracovný priestor podľa odborníkov nemal byť súčasťou spálne, pretože tá je určená pre relaxáciu a pracovné veci v nej nemajú čo robiť.

Dbajte na osvetlenie

Dostatočný zdroj svetla priamo súvisí s umiestnením pracovného miesta. V ideálnych podmienkach by ste mali pracovať dostatočne blízko okna, aby ste na maximum využili denné svetlo, ktoré je oveľa zdravšie ako umelé osvetlenie. Ak sa musíte uspokojiť s rohom spálne alebo obývačky, stále platí, že najlepšie miesto je pri okne. Ak sa dá, voľte miesto čo najďalej od televízie a čo najbližšie k zdroju denného svetla. Ak nemôžete byť blízko okna, dôsledne dbajte na zabezpečenie správneho osvetlenia. Kombinovať by ste mali stropné osvetlenie a kvalitnú stolovú lampu.

Pracovný nábytok vyberajte dôsledne

Na mysli máme najmä kvalitný stôl a stoličky. Ak budete pracovať z domu a vašou náplňou práce je sedieť pri počítači, sedením pri stole strávite podstatnú časť dňa. To by mala byť dostatočná motivácia k tomu, aby ste si domov zaobstarali kvalitnú stoličku ako kancelárske kreslo, nie jedálenskú stoličku alebo barový variant, ktorý slúži na stolovanie. Kvalitné sedenie spĺňa určite nadčasové kancelárske kreslo Kolo alebo kancelárska stolička Q-888, ktoré dbajú na správne držanie vášho tela. Tieto kúsky sú tiež vybavené podstatnými detailmi – opierkami hlavy i rúk.

 

stolička_Q888kreslo_kolo

 

Písací stôl by mal byť pevný a pokiaľ sa dá, aj vybavený úložným priestorom, podobne ako písací stolík Star. Vždy záleží na vás a vašich možnostiach, praktickým riešením do menších priestorov je aj visiaci pc stolík Uno, ktorý môžete skombinovať s policou Uno z rovnakej sady. Ideálne je, keď zvolíte dostatočne priestranný stôl, ktorý budete môcť doplniť aj úložným priestorom, ak ho nemá integrovaný. Plánujete využívať roh miestnosti? Stavte na písací stolík Ted, ktorý perfektne kopíruje kút a zároveň ponúka aj miesto na uloženie pracovných nevyhnutností.

 

rohový stôl

 

Majte kancelárske potreby na dosah

Nezabúdajte na dostatok úložných priestorov a snažte sa mať v dosahu všetky kancelárske potreby, ktoré potrebujete k práci. Najlepšie je zvoliť univerzálny zásuvkový systém, ktorý neovplyvní štýl samotnej miestnosti vo veľkej miere. Napríklad Komoda Clips K60 5SZ je elegantný kúsok, ktorý zapadne do každého interiéru a schová všetky pracovné drobnosti. Šanóny a zakladače zas perfektne zapadnú do systému efektných poličiek Clips K - 3ks 25x25, ktoré pôsobia ako dizajnový prvok miestnosti.

 

obrazok článku2

 

Nezabudnite ani na doplnky!

Živé kvety – vašej domácej kancelárii pridajú na útulnosti a skrášlia váš pracovný priestor, nakoľko pôsobia relaxačne a upokojujúco. Zaobstarajte si napríklad aj nástenku alebo magnetickú tabuľu, oba typy patria medzi maximálne praktické kúsky. Na nástenku si môžete pripevniť odkazy, grafy, poznámky alebo pracovný harmonogram. Čím viac si svoje domáce pracovné miesto zútulníte, tým lepšie sa vám bude pracovať.