Vo farebnej pracovni budete kreatívnejší – takto si ju zariadite štýlovo a prakticky

Vaša domáca pracovňa alebo kancelária v práci si zaslúži byť miestom, kde sa cítite dobre a kde sa vám dobre pracuje. Ak sa živíte prácou, pri ktorej je dôležité prekypovať kreativitou a dobrými nápadmi, vaše pracovné prostredie by to malo odrážať. Miestnosť s variabilným a farebným nábytkom a priestorom pre dôležitý relax podporí vašu hravosť a tvorivé myslenie. Prinášame vám niekoľko tipov ako si zariadiť vašu kanceláriu tak, aby spĺňala všetky vaše nároky.

Farebná stena v pracovni

Kancelária nemusí byť nudná ani biela. Už len jednoduchá zmena farby jednej zo stien dokáže vniesť do vašej pracovne svieži závan. Ktorá farba je najvhodnejšia? Červená a oranžová dodajú miestnosti teplo a „oheň“, podporia vašu aktivitu. Zelená farba je príjemná na oči a pomôže vám cítiť sa uvoľnene a komfortne. Žltá farba pôsobí optimisticky a presvetlí tmavší priestor, dodá mu vitalitu. Ak steny hýria pestrými farbami, sektorový nábytok do pracovne môže byť neutrálnej bielej, sivej či béžovej farby.

2

Pestré posedenie

V pracovni býva niekoľko typov sedenia, ktoré si môžete spestriť vašimi obľúbenými farbami. Pri pracovnom stole vás namiesto obyčajného klasického čierneho kresla môže čakať atraktívne farebné kancelárske kreslo, ktorého výhodou je anatomické vyhotovenie, alebo elegantné farebné čalúnené kancelárske kreslo.

Súčasťou pracovne býva často aj pohovka a konferenčný stolík. Ani tu sa nemusíte báť výrazných odtieňov – originálna farebná čalúnená pohovka v zamatovom vzhľade alebo farebné dvojkreslo z ekokože rozžiaria váš priestor a pozitívne naladia aj vašich kolegov či obchodných partnerov.

3

Relaxačná zóna

Mnohé pracovne počítajú aj s praktickým kútikom pre relax a rozjímanie, ktorý môže byť zariadený v príjemných farbách. Nesmie tam chýbať pohodlné relaxačné kreslo či moderný farebný sedací vak, ktorý môže byť vybavený podnožkou. Farebne neutrálne relaxačné kreslo bez nožičiek skvele doplní výrazný koberec s vysokým vlasom.

4

Nekonvenčný kancelársky nábytok

Farebné akcenty môžete do vašej kancelárie prepašovať aj v podobe nevšedných kusov kancelárskeho nábytku, ktorých časť môže mať výraznejšie sfarbenie (zladené so zvyškom interiéru). Výrazný farebný regál na knihy a dokumenty či komoda s farebnými zásuvkami skvele doplnia kancelársky nábytok v neutrálnych odtieňoch. Zaujímavým doplnkom komody môže byť aj farebné LED osvetlenie.

5

Štýlové doplnky

Moderné kancelárske priestory už dávno nie sú len o sektorovom nábytku a flipchartoch. Bežnou súčasťou priestorov pre kreatívnu tvorbu bývajú veľké tabule, na ktoré sa dá písať, nadrozmerné korkové tabule či nástenky, originálne obrazy a rôznofarebné svietidlá na pracovných stoloch. Vhodným doplnkom do pracovne môže byť aj praktický farebný vešiak. Do pracovne rozhodne patria aj izbové rastliny v pestrých kvetináčoch či rezané kvety vo váze, ktoré môžu skrášľovať písací stôl, komodu či konferenčný stolík.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do pracovne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.