Kuchyňa je srdce domova

Od nepamäti je kuchyňa miesto, kde sa stretáva celá rodina. Je to miesto, kde sa nielen varí, raňajkuje, obeduje a večeria, ale kde sa popri tomto všetkom robia všetky dôležité rozhodnutia. No najmä je to miesto, v ktorom sme vždy a za každých okolností sami sebou. Kuchyňa má jedinečné postavenia v domácnosti, je srdcom a dušou domova.

Slider

Moderná kuchyňa je praktická

Ako by to malo vyzerať v praktickej kuchyni? Myslieť treba hneď na niekoľko aspektov. Jedným z nich je napríklad aj to, ako sa vám bude kuchynská linka udržiavať. Lesklé plochy si budú vyžadovať zaručene viac starostlivosti ako plochy s matným efektom, príp. s výzorom dreva.

V dobre riešenej kuchyni má všetko kuchárske náčinie svoje pevné miesto. Hrnce, panvice, nože, taniere, potraviny i dochucovadlá. Podľa toho, ako veľmi je vaša kuchyňa štedrá na priestor, je múdre voliť si takú zostavu, ktorá obsahuje aj potravinovú skrinku. 

Kto chce mať rýchlo navarené, určite nepríde na chuť veľkým zásuvkám, kam sa toho síce veľa zmestí, ale iba málokedy sa všetko hneď nájde. Výnimku tvoria zásuvky s organizérmi a priehradkami, kde sa dá všetko prehľadne roztriediť. Praktická kuchyňa neobsahuje presklené dvierka, pretože inak by vám vznikla povinnosť udržiavať v skrinkách dokonalý poriadok.  
Čítať celý článok.
Landing-Page-1
Landing-Page-2

Kuchynské ostrovy: štyri dôvody, prečo si získajú aj vás

Najlepším dôvodom, prečo si zaobstarať kuchynský ostrov, je zmena funkčnosti kuchyne. Z miestnosti na varenie sa stáva miesto oddychu pre všetkých. To, čo začalo ako šikovný pultový priestor, sa v súčasnosti povýšilo na vyššiu spoločenskú úroveň. 

V prípade, že sa chystáte čoskoro urobiť nejaké vylepšenia kuchyne alebo ak chcete len tak obdivovať najnovšie návrhy, ponúkame vám niekoľko nápadov na kuchynský ostrov, ktoré by ste mohli mať doma aj vy. Čítať celý článok. 

 

Vylaďte si kuchyňu dokonalými farbami

Kuchyňa je jednou z miestností, v ktorej trávi veľa času celá rodina. Pri výbere farieb do kuchyne preto zvážte názory všetkých členov rodiny a snažte sa nájsť kompromis, s ktorým budú všetci spokojní. Myslite aj na to, že časom sa váš vkus môže zmeniť a extravagantná ružová nemusí byť po piatich rokoch taká úžasná, ako na začiatku. Hľadajte preto farby, ktoré budú nadčasové a vášmu oku lahodiace.

Čítať celý článok.

 

 Aká je to praktická kuchyňa?

Všetko v nej je poruke, netreba bežať cez celú miestnosť po dochucovadlo, pretože je hneď pri vás. Kuchynská linka, ako aj pracovná doska sú z odolných materiálov, ktoré znesú aj časté používanie. Skrinky nezačnú hneď škrípať, dvierka ani zásuvky sa nezasekávajú a neostávajú vám (odpadnuté) v ruke, pracovná doska k linke nádherne ladí.

Pri výbere je dobré orientovať sa na vzory, na ktorých nie je hneď vidieť škrabance, napr. vzor kameňa, dreva. Kuchyňa nadobudne moderný charakter a vy nebudete mať výčitky, ak sa vám hneď prvý týždeň podarí novú pracovnú dosku porezať. Čítať celý článok.  

 

Hľadáte kuchynskú linku, ktorá vás očarí svojou kvalitou a zaujímavým dizajnom, no nezaplatíte za ňu horibilné sumy? Potom ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás špeciálnu kategóriu nábytku, ktorú tvoria lacné kuchyne. Navyše, s možnosťou vyskladať si kuchynskú linku z jednotlivých skriniek presne podľa seba a možností daného priestoru. 

Kuchynský nábytokKuchyňa-srdce domovaProvensalský nábytok do spálneBanner4