Dizajnový nábytok do moderného bytu – 5 inšpirácií


Keď sa povie dizajnový nábytok, možno sa pred vaším zrakom vynoria extravagantné kusy nábytku, ktoré sú nepraktické a rýchlo vás omrzia. Dizajnový nábytok však nemusí byť módnym výstrelkom ani zbytočnou investíciou. Skutočný, nadčasový dizajn, má totiž za účel osviežiť váš interiér, urobiť ho atraktívnejším a najmä vám verne slúžiť. Pozrime sa spoločne na nekonvenčný nábytok, inšpirovaný svetovými dizajnérskymi trendmi, ktorý je nielen estetický a moderný, ale aj nanajvýš praktický.

Dizajnové police

Mnohí milovníci umenia radi vystavujú svoje obľúbené umelecké predmety či starožitnosti vo vitrínach a na poličkách na stene. Kvalitné dizajnové police však môžu byť domovom aj pre vaše fotografie, knihy či kvety. Investujte do elegantnej a nadčasovej sady políc alebo si spestrite izbu netradičnou policou cez celú stenu, ktorá očarí každú návštevu.

2

Dizajnové komody

Komoda je kompaktný kus nábytku, ktorý nájde uplatnenie v obývačke, v predsieni aj v spálni. Originálne dizajnové komody sú skutočnou ozdobou interiéru a poskytujú dôležitý úložný priestor. Pri výbere sa rozhodujte podľa toho, v akom štýle je zariadený zvyšok miestnosti. Komoda s farebnými zásuvkami rozžiari farbami študentskú izbu, spálňu či predsieň. Komoda s nožičkami a vzorovanými zásuvkami dodá punc jedinečnosti obývačke v retro štýle. Ak uprednostňujete provensálsky štýl, biela komoda s prútenými košíkmi bude pre vás tá pravá.

3

Dizajnové konferenčné stolíky

Konferenčné a príručné stolíky patria medzi populárne dizajnové prvky, s ktorými si môžete jednoducho doplniť váš originálny interiér. Obzvlášť atraktívna je kombinácia kovu a MDF, ktorá pôsobí moderne a je veľmi odolná. Obľúbeným materiálom pre moderné dizajnové konferenčné stolíky je aj tvrdené sklo. Zelenú majú i neštandardné tvary, napríklad príručný stolík v tvare diamantu.

4

Dizajnové sedačky

Medzi najväčšie dizajnové kúsky, ktoré budete využívať každý deň, nepochybne patria dizajnové sedačky a pohovky. Máte radi mäkké čalúnené sedačky, ku ktorým ľahko doladíte kreslá? Uprednostňujete radšej jednoduchý retro štýl a pohovky s nožičkami? Páčia sa vám luxusné pohovky s prešívaním? Túžite po pohodlnej pohovke nezvyčajnej farby? Alebo vám stačí praktická dizajnová leňoška z ekokože, ktorá má naviac úložný priestor či elegantné a nadčasové dvojkreslo? Nech si vyberiete čokoľvek, snažte sa dodržať jednotnosť štýlu a zladiť sedačku so zvyšným nábytkom.

5

Dizajnové kreslá a stoličky

Sedenie v obývačke, jedálni, kuchyni či pracovni si môžete ozvláštniť dizajnovými stoličkami a kreslami. Vyberte si štýl, ktorý bude farebne a tvarovo ladiť s vašim interiérom. Dizajnové patchwork kreslo sa napríklad perfektne hodí do izby, zariadenej v retro štýle, rovnako ako elegantné farebné plastové stoličky s kovovými alebo drevenými nožičkami. V detskej izbe a spálni oceníte pohodlné dizajnové kreslo na relax, ktoré je ako stvorené na čítanie kníh pri svetle voľne stojacej lampy. Do moderných interiérov skvele zapadne dizajnové kreslo-ušiak v štýle egg.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o dizajnovom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.