Príroda ako hlavný zdroj inšpirácie: bývanie pre eko nadšencov


Životný štýl, ktorý rešpektuje a šetrí prírodu a jej zdroje je čoraz populárnejší a prenáša sa aj do našich príbytkov. Mnohí ľudia poctivo triedia odpad, nekupujú zbytočné plastové obaly, nosia si do obchodov vlastné látkové tašky a uprednostňujú prírodné textílie, z ktorých sa neuvoľňujú mikroplasty. Ekologické bývanie už dávno nie je iba doménou alergikov, ktorí sú citliví na chemikálie používané pri výrobe nábytku. Prinášame vám niekoľko inšpirácií ako si zariadiť bývanie zdravšie a priniesť si domov kúsok prírody.

Zdravotné matrace z prírodných materiálov

Ak túžite po zdravom spánku, zamerajte sa pri kúpe postele najmä na matrace z prírodných materiálov, ktoré sú naviac veľmi odolné. Latexový matrac je polohovateľný, má ortopedické a antialergické vlastnosti a drží si svoj tvar. Taštičkový matrac s kokosovou doskou a vrstvou z latexu vysokej hustoty sa skvele prispôsobí vašej chrbtici a zaručí vám vytúžený komfort počas spánku.

2

Masívne drevo v mnohých podobách

Medzi najvhodnejšie ekologické a zdravotne nezávadné materiály patrí masívne drevo bez povrchovej úpravy, ktoré si môžete v prípade potreby farebne prispôsobiť podľa vlastných potrieb. Okrem bežného dreveného nábytku do kuchyne, obývačky a spálne môže váš príbytok vylepšiť napríklad aj originálna drevená polička..

3

Posteľ na strome

Prírodná téma sa nemusí odrážať len na výbere materiálov. Môžete si kúsok lesa priniesť domov aj v podobe nápaditého nábytku, inšpirovaného hrami v prírode – napríklad taká detská posteľ v tvare domčeka na strome určite poteší vaše deti, ktoré obľubujú stanovačky a dobrodružné potulky v lese.

4 

Ratanový nábytok do interiéru aj do exteriéru

Medzi populárne prírodné materiály patrí aj ratan, ktorý môžeme využívať v interiéri v podobe závesných kresiel či klasického ratanového posedenia so stolíkom, ale aj vonku (na balkóne, na terase či záhrade). Ratan je ľahký a trvácny materiál so zaujímavou kresbou a sfarbením. Jeho modernejšou alternatívou je technoratan – vyrába sa z neho bežný ratanový nábytok, ale aj kvetináče či praktické truhlice.

5

Sklo namiesto plastov

Nábytok vyrobený zo skla vnesie do vášho interiéru závan minimalizmu a elegancie. Rozkladací jedálenský stôl v kombinácii kov a sklo môžete skombinovať s kovovými alebo drevenými stoličkami. Moderný konferenčný stolík zo skla bude skvelým doplnkom k sedačke v obývačke.

6

Prírodné motívy

Vzory a motívy inšpirované prírodou často nachádzame na nábytku a doplnkoch, ktoré sú určené do spálne. Manželskú posteľ z dreva a kovu  môžete doplniť jednofarebným kobercom alebo kobercom s motívom konárikov či originálnym kobercom so vzorom kameňov, ktorý pekne vynikne aj v obývačke.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.