Rustikálny nábytok je stále trendy

Kvalita, elegancia, tradícia. Tieto slová sú charakteristikou črtou rustikálneho štýlu, ktorý evokuje v nás teplo domova a exkluzívne štýlové prostredie interiéru. Pokiaľ milujete netradičný dizajn, rustikálny nábytok rozhodne netradičnosť predstavuje. Ak túžite mať doma teda niečo originálne, máme pre vás niekoľko typov ako na to.

Rustikálny ,,sedliacky“ štýl

rustikalny-nabytok-mojnabytok.skNie každý slovu rustikálny rozumie a mnohí ani len netušia, aký štýl si pod týmto názvom predstaviť. Jednoducho povedané, rustikálny štýl sa vracia v dizajne a hlavne v použitých materiáloch k sedliackemu nábytku. Dôraz sa kladie hlavne na použitý materiál. Zatiaľ čo moderný štýl bývania preferuje kov a lesk, v prípade rustikálneho štýlu je to predovšetkým drevo. Rustikálny nábytok sa vyrába z masívneho dreva ako je buk, dub, smrek a to v rôznych farebných kombináciách.

Správna voľba pre každý druh interiéru

Tento takzvane starodávny nábytok je vhodný do moderných, luxusne zariadených, ale aj do bežných domácností. Pokiaľ si zaobstaráte rustikálny nábytok môžete si doma vytvoriť osobitý interiér, plný vkusu a harmónie. Je však potrebné siahnuť po kvalitnom nábytku s vhodnou farebnou kombináciou. Masívne vyrezávané drevo, patina, ozdobné prvky, to je tá pravá kombinácia, vďaka ktorej sa váš dom premení na malý ,,zámok“. Ako veľké pozitívum je fakt, že dnes si už v kategórií rustikálny nábytok môžete vyberať z ponuky samostatných komponentov nábytku. Nábytok je tak vhodný takmer do akejkoľvek miestnosti domu a do rozmanitých typov interiérov.

Neodolateľný a neprehliadnuteľný dizajn

Rustikálny nábytok nás svojím výzorom a atmosférou prenesie do dôb dávno minulých. Základom rustikálnej domácnosti je preto vyrezávaný nábytok z dreva v prírodných odtieňoch. Charakteristické sú mohutné kusy nábytku, prírodné farby a materiály, ktoré v nás vyvolávajú pocit romantiky. Ide o veľkolepý štýl, ktorá o vás veľa napovie a váš domov urobí neodolateľným. Neodmysliteľnou súčasťou sú mohutné drevené presklené vitríny, ktoré Vám umožnia vystaviť všetok porcelán či štýlové svietniky. Rustikálny nábytok sa veľmi dobre kombinuje so zlatou farbou, ktorá je často krát doplnená o ornamenty s potlačou kvetín. Vaša rustikálna domácnosť vás zavedie do minulosti, v ktorej nesmie chýbať rozhorený krb či mohutné kožené kreslo.