Akú posteľ do detskej izby? Vyberte si tú najlepšiu

Detské postele a matrace sú najdôležitejším kusom nábytku v detskej izbe – kvalitný spánok je veľmi dôležitý pre rast a vývin vašich ratolestí, ako aj pre ich duševnú pohodu. Detská posteľ by mala zodpovedať veku a potrebám vášho syna či dcéry a mala by sa vášmu dieťaťu páčiť – vďaka atraktívnej posteli sa bude viac tešiť do postele a ľahšie si vytvorí zdravé spánkové návyky, a to už v útlom veku. Pozrime sa spoločne na to, ako vybrať tú najvhodnejšiu posteľ pre vaše dieťa tak, aby zodpovedala jeho aktuálnym preferenciám a potrebám.

Praktické postieľky pre najmenších

Detské postieľky sú miesto, kde trávia vaši najmenší členovia rodiny najviac času. Pre najmenšie bábätká je vhodným riešením variabilná detská postieľka, ktorá môže poslúžiť ako kolíska, detská postieľka k posteli alebo samostatná postieľka. Pre trochu staršie deti je vhodná detská posteľ so zábranou, ktorú je neskôr možné odmontovať, čím vznikne praktická posteľ pre dieťa v predškolskom veku. Zaujímavým riešením je i detská rastúca postieľka, ktorá sa prispôsobí rastúcemu dieťaťu. Takúto postieľku skombinovanú s komodou a prebaľovacím pultom dokážete jednoducho zmeniť na šikovnú detskú posteľ s písacím stolíkom.

detska-postielka-koliska-maja

Hravé postele (nielen) pre predškolákov

Deti milujú farby a nábytok, ktorý podporuje ich fantáziu – doprajte im nábytok do ich kráľovstva, kde môže byť detská posteľ autíčko, čarovný koč pre princeznú alebo pôvabný domček. Atraktívne detské postele s obrázkami a rozprávkovými motívmi potešia najmä škôlkarov. Štýlová posteľ pre chlapca so športovým motívom nadchne aj žiaka základnej školy, ktorý miluje pohyb. Detská posteľ s motívom dinosaura, zajaca, medveďa či mačky je originálnym ozvláštnením detskej izbičky pre malých milovníkov prírody.

detska-poschodova-postel-hasici

Detské postele pre súrodencov

Keď sa o izbu delia dvaja alebo viacerí súrodenci, je dôležité, aby každý z nich mal pohodlné miesto na spanie. V prípade, že detská izba nie je veľmi veľká, sú praktickým riešením viaclôžkové postele. Najobľúbenejšie sú detské poschodové postele, vybavené rebríkom alebo schodíkmi, ktoré šetria miesto a môžu poskytovať aj extra úložný priestor. Výborným riešením do detskej izby, o ktorú sa delia traja súrodenci, je poschodová detská posteľ s prístelkou, ktorá sa nachádza v spodnej zásuvke – cez deň nezaberá priestor a v noci poslúži ako plnohodnotné lôžko. Skvelou alternatívou do detskej izby pre súrodencov sú i sklápacie postele namontované do steny, ktoré cez deň nezaberú viac miesta, než úzka komoda alebo skriňa, vďaka čomu budú mať vaše ratolesti v izbe dostatok priestoru na hry a cvičenie. Výhodou sklápacích postelí je i to, že si do nich môžete vybrať vhodný matrac podľa potreby.

detska-poschodiva-postel-s-pristelkou-eryk-3-borovica-biela

Šikovná posteľ do študentskej izby

Študentská izba potrebuje v sebe obsiahnuť viacero funkcií – je relaxačnou izbou, spálňou, ale zároveň i študovňou, počítačovou herňou, hobby miestnosťou a posilňovňou. Ako sa všetky tieto aktivity dajú skĺbiť v jednej malej izbe? Vytvorte vášmu tínedžerovi alebo vysokoškolákovi v izbe podmienky, vďaka ktorým dosiahnete maximálnu úsporu priestoru. Perfektným riešením pre študentov je napríklad vyvýšená rohová posteľ, kde sa pod lôžkovou časťou nachádza praktický stolík s poličkami a šatníková skriňa. Poschodová posteľ so stolíkom, skriňou, poličkami a zásuvkami šetrí miesto a vytvára množstvo úložných plôch na knihy, učebnice, šatstvo a športové či umelecké potreby vašich ratolestí. Vhodným riešením do študentskej izby je i klasická jednolôžková posteľ, s čalúnením alebo drevenou konštrukciou, prípadne vyrobená kovu alebo imitácie dreva, ktorá je vybavená praktickým úložným priestorom pod lôžkovou časťou.

detska-poschodova-postel-so-stolikom-unit

P.S.: Potrebujete viac informácií o doplnkoch do spálne, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.