Každý stredoškolák potrebuje mať svoj kútik na štúdium a oddych. Čo by nemalo chýbať v študentskej izbe?

Keď sa zo žiaka stane študent strednej školy, zmení sa mu školský režim aj povinnosti. Potrebuje praktický a multifunkčný priestor na učenie, oddych, stretávanie s priateľmi. Jednoducho taký, v ktorom sa bude cítiť príjemne.

moderne zariadená detská izba od Mojnabytok.sk

Študentské izby sú výzvou pre mnohých rodičov. Prezradíme vám, na čo nezabudnúť pri prerábke detskej izby na študentskú a čo by v izbe pre stredoškoláka nemalo chýbať.

3 rôzne priestory v jednej izbe

Pre študenta je izba jeho vlastný svet. Svet, v ktorom sa potrebuje pripraviť do školy a aj si oddýchnuť po náročnom dni. Svet, do ktorého chce pozvať svojich kamarátov a prvé lásky. Svet, v ktorom ukrýva svoje tajomstvá.

Študentské izby je vhodné rozdeliť na 3 zóny – pracovnú, oddychovú a odkladaciu.

detsŠtýlová študentská izba od Mojnabytok.sk ka izba_YOOP-mojnabytok.sk

Zóna na učenie

Základom tejto časti izby je pracovný stôl a dostatok úložného priestoru na veci do školy. Pohodlná stolička s možnosťou nastavenia výšky, aby pri učení netrpela chrbtica. Písací stôl by mal byť umiestnený tak, aby naň prirodzené svetlo dopadalo zboku.

Oddychová a spoločenská zóna

Nevyhnutným prvkom oddychovej zóny je pohodlná posteľ. Mala by mať pevný rám, kvalitný matrac a tiež správne zvolený rošt. Kvalitná posteľ je zárukou dobrého spánku, ktorý je potrebný v každom veku. Študentské a detské postele vyberajte podľa potrieb vášho dieťaťa a priestorových možností.

Okrem postele by študentské izby mali mať chill-out priestor, v ktorom si deti môžu pohodlne čítať, pozrieť film alebo stráviť čas s kamarátmi. Môžete staviť na komfortné kreslo alebo sedací vak. Posteľ cez deň pomocou vankúšov pretvoriť na malú sedačku.

Úložný priestor na oblečenie a všetko, čo váš stredoškolák v izbe potrebuje mať

Tretiu zónu v študentskej izbe tvorí miesto, kam si môže tínedžer odložiť všetko potrebné. Základom tejto časti je skriňa na oblečenie, komoda alebo skrinka s policami. Otvorené policové diely môžu byť zároveň spôsob, ako efektívne a prakticky oddeliť zóny v izbe.

Základný nábytok, ktorý potrebujete do študentskej izby:

  •       dostatočne veľký stôl a stoličku s možnosťou nastavenia výšky,
  •       kvalitnú posteľ,
  •       kreslo, sedací vak, sedačku alebo iné miesto na oddych,
  •       úložný priestor – skriňu, komodu, police.

Detaily, na ktorých záleží

Hovorte so svojím tínedžerom o tom, ako si predstavuje svoju študentskú izbu. Aké farby sa mu páčia? Chce si na stenu zavesiť obrazy alebo túži po tapete? Potrebuje police na knihy alebo by chcel mať na stene televízor?

Inšpirujte sa našimi zostavami nábytku pre študentské izby. Nájdete u nás obľúbené nábytkové zostavy aj nadčasové variabilné riešenia. Pri výbere nezabudnite na dôležité doplnky, akými sú stolná alebo závesná lampa, koberec, závesy...