Sklenený, drevený alebo kovový konferenčný stolík? Poradíme vám

Konferenčné stolíky neodmysliteľne patria ku sedačke v obývačke, pracovni alebo k posedeniu na vašej terase či zimnej záhrade. Ideálny konferenčný stolík by mal veľkostne pasovať k vašej sedačke či pohovke a vytvárať s ňou harmonický celok. Konferenčné a príručné stolíky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov – ktorý si však vybrať? Pozrime sa spoločne na výhody jednotlivých typov stolíkov.

Elegantný konferenčný stolík zo skla

Sklenený konferenčný stolík je spravidla vyrobený z kovového podstavca a sklenenej dosky, ktorá môže byť číra alebo farebná. Stolíky, ktoré obsahujú sklo, pôsobia luxusne a elegantne. Výborne sa hodia k dizajnovým farebným sedačkám so zamatovým čalúnením, ako aj ku koženému sedaciemu nábytku.

Mimoriadne pôsobivé sú okrúhle konferenčné stolíky s kovovým leskom, ktoré vnesú rafinovaný štýl a noblesu do akéhokoľvek interiéru. Konferenčné stolíky zo skla sú ako stvorené do moderných interiérov, v ktorých vynikne ich jedinečný dizajn.  

Nevýhodou tohto typu stolíkov je údržba, ktorá je o niečo náročnejšia, než v prípade stolíkov z masívu či imitácie dreva. Stolíky zo skla si vyžadujú pravidelné umývanie dosky čistiacimi prostriedkami na sklo, vďaka čomu nestratia svoj lesk a jedinečné čaro. Konferenčné stolíky zo skla sú pomerne ťažké a nie sú určené na časté presúvanie. Tento typ stolíkov tiež nie je veľmi vhodný do domova, v ktorom bývajú malé deti.

konferencny-stolik-skleneny

Nestarnúca klasika – konferenčný stolík z dreva

V prípade, že vo vašom interiéri prevládajú neutrálne farby a drevený nábytok, klasický drevený konferenčný stolík je logickou voľbou. Výhodou konferenčných stolíkov z masívu alebo z imitácie dreva je, že nikdy nevyjdú z módy – drevo je a bude vždy v kurze.

Tento všestranný typ stolíkov sa môže ľahko stať súčasťou akéhokoľvek interiéru. Drevený stolík je ideálny do obývačky zariadenej v klasickom alebo rustikálnom štýle, ako aj do miestnosti, v ktorej dominuje romantický, provensálsky alebo severský štýl. Konferenčné stolíky, ktoré kombinujú drevo s čiernou farbou, sú vhodným doplnením obývačky v modernom industriálnom štýle.

Váš drevený stolík môže byť vybavený zásuvkou alebo poličkou, ktorú určite využijete na odkladanie drobných predmetov ako sú mobily, časopisy či ovládače na televízor. 

moderny-konferencny-stolik-dreveny-dub

Moderné kovové stolíky

V zásade platí pravidlo, že čím výraznejšia je sedačka, tým nenápadnejší a viac minimalistický by mal byť váš konferenčný stolík – a naopak, čím je vaša sedačka viac strohá a farebne nevýrazná, tým originálnejší a dizajnovo pestrejší stolík k nej môžete umiestniť.

Konferenčné stolíky, v ktorých sa spája kov a sklo alebo kov a drevo, sú ideálnym riešením do vašej modernej obývačky. Kovový konferenčný stolík so zlatým, strieborným alebo medeným leskom dodá šťavu sedačke alebo pohovke, ktorá má neutrálnu bielu, béžovú, hnedú alebo sivú farbu.

Ľahké a vzdušné kovové stolíky s tenkými nožičkami a sklenenou doskou sú vhodné ako konferenčné alebo príručné stolíky k malej pohovke alebo ku kreslám vo vašej pracovni. Takéto „bezfarebné“ stolíky s doskou z číreho skla nechajú najlepšie vyniknúť krásu čalúnenej sedačky, ktorá sa vyznačuje výraznou farbou a ušľachtilým zamatovým poťahom.

Kovový podstavec vášho konferenčného stolíka nemusí vôbec vyzerať chladne – kombinácia kovu a dreva či ratanu vnesie do vášho interiéru eleganciu a zároveň bude pôsobiť útulne. Sedací nábytok z kože alebo z jej napodobeniny – kvalitnej ekokože – pekne vynikne v kombinácii s kovovým konferenčným stolíkom, ktorý má dosku s mramorovým efektom.

moderna-sada-konferencnych-stolikov-annia-1-zlata-podstava-marmur-bianco

 Súprava dvoch alebo viacerých kovových stolíkov vám umožní ušetriť miesto a zväčšovať úžitkovú plochu stolíka podľa potreby.