Vyberáte pohovku do obývačky? Poradíme vám ako vybrať tú správnu

Každá obývačka si zaslúži pohovku, ktorá je pohodlná, praktická a má pekný dizajn. Vaša pohovka by mala zapadnúť do celkového štýlu, v ktorom je zariadená vaša obývačka a váš domov. Základom pri správnom výbere pohovky je vedieť, čo od nej očakávate a na aký účel má primárne slúžiť. Poradíme vám ako sa zorientovať v rozsiahlej ponuke pohoviek a vybrať si takú, ktorá bude robiť radosť vám, celej vašej rodine aj návštevám, ktoré zavítajú na kávičku do vašej obývačky.

Komfortná pohovka = pohodlné posedenie

V prípade, že vaša pohovka nie je iba dizajnovou ozdobou obývačky, ale plánujete ju využívať predovšetkým na každodenné sedenie a relax, dajte si záležať na výbere pohodlného modelu. Mäkká čalúnená pohovka je vhodná aj na dlhšie sedenie, napríklad počas sledovania filmu vo vašom „domácom kine“. Opierky na lakte zlepšia komfort sedenia a ľahšie sa vďaka nim uvoľníte. Pre maximálne pohodlie môžete vašu pohovku doplniť o mäkké zlepšováky – hebké vankúše a teplú deku, do ktorej sa môžete zababušiť počas popíjania čaju a čítania vašej obľúbenej knihy.

pohovka-lazaro

Pohovka na sedenie aj na spanie

Multifunkčné priestory, ako sú jednoizbové byty alebo garsónky, kde je obývačkou celý byt, si často vyžadujú riešenia plné kompromisov. Jedným z nich býva lôžko na spanie, ktoré môže cez deň plniť funkciu sedačky. Ideálnym riešením do multifunkčného priestoru alebo do obývačky, v ktorej občas prespávajú návštevy, je pohovka na spanie, ktorá sa dá rozložiť. Kvalitná rozkladacia pohovka poslúži ako komfortné lôžko na príležitostné aj každodenné prespávanie. Tento typ pohovky býva často vybavený aj praktickým úložným priestorom pod lôžkom, ktorý môžete využiť na skladovanie sezónnych odevov alebo hosťovských prikrývok, vankúšov a posteľnej bielizne.

Rozkladacie pohovky nepatria iba do obývačky. Tento mimoriadne praktický typ pohovky sa veľmi hodí i do hosťovskej izby, ako aj na chatu či na chalupu. Rozkladaciu pohovku namiesto postele ocenia i vaše dospievajúce deti, ako súčasť ich študentskej izby.

moderna-pohovka-cloud-elma15-horcicova-rozlozena

Pohovka pre milovníkov rafinovaného dizajnu

Pohovka môže byť nenápadný kus nábytku sivej farby, ktorý so všetkým ladí a nevyčnieva z radu. Pohovka však môže byť aj výrazný a okázalý solitér, ktorý už na prvý pohľad upúta vaše návštevy svojím nápaditým dizajnom. 

Vzdušné pohovky pastelových farieb, s elegantnými nožičkami, v sebe spájajú romantiku a osviežujúci nádych štýlu retro. Tieto pohovky s mierne zaoblenými tvarmi vyniknú najmä v kombinácii s nevýraznými farbami nábytku (biela, sivá, béžová) a so svetlým drevom. 

Klasická pohovka v štýle chesterfield môže mať poťah z látky alebo z kože. Je vhodná predovšetkým do obývačky zariadenej kvalitným nábytkom v klasickom štýle. Tento typ pohovky bude dokonale ladiť s nábytkom z tmavého dreva. 

Rafinované pohovky so zamatovým poťahom vo farbách ako je smaragdová, zelená, modrá, žltá alebo červená sú ako stvorené do moderných interiérov, kde ich môžete efektne skombinovať s nábytkom z dreva a kovu.

moderna-pohovka-bellis-v-stylovom-prevedeni-bel-35nu

Pohovka, ktorá šetrí miesto

Ak hľadáte do vašej obývačky pohovku, vďaka ktorej ušetríte miesto v skrini, najvhodnejším riešením pre vás je rozkladacia pohovka s úložným priestorom. Tento typ pohovky je ideálny do malého byt – odbremení vašu šatníkovú skriňu či komodu.

pohovka-vario-new

Alternatívou ku klasickej pohovke môže byť atraktívne dizajnové dvojkreslo. Môže mať čalúnenie z farebnej látky alebo z praktickej ekokože, ktorá sa vyznačuje jednoduchou údržbou. Neradi pozeráte v obývačke televízor? Postavte dve dvojkreslá oproti sebe a umiestnite medzi ne konferenčný stolík.

Získate tak zaujímavé posedenie do obývačky, ktoré je ako stvorené na spoločné trávenie času s vašimi najbližšími. Tento typ sedenia nezaberie oveľa viac miesta ako klasická obývačková pohovka.