4 tipy, ako si zariadiť útulné ratanové posedenie na balkóne či terase


Ratanový nábytok je ideálnou voľbou, ak rozmýšľate nad nábytkom pre útulné posedenie na balkóne alebo terase. Okrem toho, že ide o prírodný materiál, ktorý je nenáročný na údržbu, je aj veľmi ľahký a prenosný. Ratan dobre znáša výkyvy počasia, zmeny teploty a vlhkosti, a preto je ideálny na použitie v exteriéri. Prinášame vám tipy, vďaka ktorým si môžete na vašom balkóne či terase vytvoriť príjemné relaxačné zákutie s ratanovým nábytkom a doplnkami.


1. Vyberte si ratanové kreslá s vankúšmi, ktoré vám zaistia pohodlné sedenie

Stohovateľné ratanové kreslá sú ideálne k jedálenskému stolu, ku ktorému chcete usadiť väčší počet ľudí. Na malé balkónové posedenie sú však vhodnejšie ratanové kreslá s mäkkými vankúšmi, na ktorých si vychutnáte aj dlhšie posedenie pri šálke čaju alebo s dobrou knižkou. Hlboké ratanové kreslá môžete skombinovať so zladenou ratanovou taburetkou. Ak máte na balkóne či na terase dosť miesta, môžete si dopriať relax aj na pôvabnom závesnom kresle z ratanu, ktoré je vybavené pohodlnými vankúšmi pre pohodlnejšie sedenie.

2

2. Dolaďte vhodný stôl ku kreslám – nemusí byť ratanový

Hoci sa s ratanovým nábytkom najčastejšie stretávame vo forme zladenej záhradnej zostavy, ktorá obsahuje stôl aj stoličky, nemusíte sa držať pravidla, že k ratanovým kreslám nevyhnutne patrí ratanový stôl. Do exteriéru je vhodný aj jedálenský stôl z kovu a skla, ku ktorému patria stoličky alebo kreslá z ratanu primeranej výšky. Ratanové posedenie na menšom balkóne alebo terase vynikne aj s príručným stolíkom s drevenými nohami, ktorý poslúži ako konferenčný alebo odkladací stolík.

3

3. Doplňte vaše posedenie o praktické ratanové doplnky

Vytvorte si vo vašom ratanovom kútiku skutočnú oázu na relaxovanie – patrí k tomu i úložný priestor na knihy, časopisy, sviečky a ďalšie drobnosti. Praktická komoda s vankúšom poslúži zároveň aj ako doplnkové sedenie alebo podnožka. Menšie rastliny v kvetináčoch sa zmestia na originálny regál, ktorého poličky pripomínajú rebrík. Na väčšie izbové rastliny alebo balkónové paradajky, papriky či malé kríčky alebo stromčeky sú vhodné ratanové kvetináče, ktoré budú farebne ladiť s vašim ratanovým nábytkom. Ak chcete na balkóne či terase pestovať popínavé rastliny a zároveň zaujímavo vizuálne rozdeliť priestor, zaujímavým riešením je pergola – veľký drevený kvetináč.

Tip: Túžite po väčšom súkromí na balkóne? Ratanová metráž z trvácneho technoratanu vás ochráni pred nechcenými zvedavými pohľadmi.

4

4. Pridajte do ratanového zákutia atraktívne textílie a osvetlenie

Relax na čerstvom vzduchu si najlepšie vychutnáte v útulnom prostredí, ku ktorému neodmysliteľne patria textílie – ideálne také, ktoré sú príjemné na dotyk a majú jednoduchú údržbu. Vylepšite si váš ratanový kútik mäkkými dekami, do ktorých sa môžete zababušiť počas chladnejších dní, a nadýchanými vankúšmi s obliečkami z prírodných materiálov.
Magickú atmosféru na večerné posedenia vám pomôžu vytvoriť svietidlá s tienidlami, svetelné reťaze s teplým svetlom, ale aj klasické sviečky v svietnikoch zo skla alebo kovu.

ZAhradne posedenie 3

P.S.: Potrebujete viac informácií o ratanovom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.