Pohodlné posedenie na terase, balkóne či záhrade: týchto 5 vecí tam nesmie chýbať


Teplé jarné dni sú ako stvorené na posedenie vonku, na čerstvom vzduchu. Pripravte váš balkón, terasu či záhradu na novú sezónu – vhodne zvolený záhradný nábytok v kombinácii so štýlovými doplnkami vám spríjemní relax a vytvorí podmienky na prirodzené dopĺňanie vitamínu D zo slnka a na chvíle plné pohody s vašimi najbližšími.


1. Záhradný stôl a stoličky pre pohodlné stolovanie vonku

Posedenie v záhrade, na terase či na balkóne si žiada v prvom rade kvalitný a stabilný záhradný stôl z materiálu, ktorý dobre odoláva vlhkosti. To isté platí aj pre záhradné kreslá a stoličky, ktoré by mali byť nielen pohodlné, ale aj vhodné na použitie v exteriéri. Stoličky z hliníka, dreva či skladacie stoličky z kombinácie plastu a ocele sú vhodným typom nábytku na posedenie vonku. Poveternostným vplyvom tiež dobre odoláva nábytok z ratanu, ktorému nevadí zvýšená vlhkosť ani slnečné svetlo.

2

2. Kvetinová výzdoba na zlepšenie nálady

Kvety vo váze alebo v kvetináči zútulnia každý balkón či terasu. Aj v malom priestore sa nájde miesto pre izbové rastliny, ktoré môžu zdobiť napríklad originálny regál alebo nástennú policu. Šikovným riešením je i jednoduchý stojan na kvety z masívneho dreva, ktorý je naviac obohatený o úložný priestor v podobe zásuvky a malej poličky a poslúži i ako odkladací stolík. Ak máte k dispozícii viac miesta, určite oceníte kvalitný záhradný kvetináč, v ktorom si môžete vytvoriť malý kvetinový záhon podľa svojich predstáv či dokonca pestovať na balkóne jahody, paradajky alebo papriku.

3

3. Kútik na veget pre malých aj veľkých

Radi oddychujete s dobrou knižkou a chutným nápojom v rukách? Vytvorte si na vašom balkóne, na terase či v záhrade dokonalé miesto pre nerušený relax – napríklad na záhradnom ratanovom lehátku s mäkkými vankúšmi. Ak najradšej čítate v horizontálnej polohe, zaujímavou voľbou pre vás môže byť i pohodová hojdacia sieť. Nemáte dostatok priestoru na veľký relaxačný kút? Na jednoduché závesné kreslo sa miesto nájde vždy. Výborným riešením na posedenie vonku je i tvarovateľný sedací vak z odolného materiálu. Pre maximálne pohodlie nezabudnite vybaviť váš relaxačný kútik odkladacím priestorom – túto úlohu vďačne splní napríklad minimalistický príručný stolík s kolieskami.

Záhradné lehátko

4. Praktický úložný priestor

Úložný priestor sa zíde všade – balkón a terasu nevynímajúc. Romantické povahy poteší úzky stolík v provensálskom štýle, s praktickými zásuvkami. Milovníci retro ocenia vkusnú malú komodu so zaujímavým vzorom, ktorá poslúži aj ako príručný stolík. Čo však v prípade, že chcete na vašej terase, záhrade či na balkóne skladovať aj väčšie predmety, napr. sedáky na stoličky, záhradné náradie či detské hračky? Záhradná ratanová truhlica je na to ako stvorená – dobre odoláva poveternostným vplyvom a veľa sa do nej zmestí.

5

5. Hojdačka (nielen) pre deti

Hojdačka je radosť, ktorú si veľmi radi doprajú deti, ale aj ich rodičia – stačí vybrať tú správnu. Záhradná hojdačka s konštrukciou z masívneho dreva je ideálna na terasu či pod záhradný altánok. Menej priestorovo náročná je záhradná hojdačka s lehátkom či elegantná hojdačka s gondolou. Deti určite poteší pôsobivá záhradná hojdačka s rebríkom, na ktorú sa dá nainštalovať detská šmýkačka.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o záhradnom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.