Toto rozžiari váš letný balkón alebo terasu – tipy na nábytok a doplnky

Radi trávite letné dni na čerstvom vzduchu, ale nechce sa vám chodiť ďaleko? Vytvorte si na balkóne či na terase príjemné letné posedenie s pomocou záhradného nábytku a doplnkov. Zapojte do ich výberu celú rodinu a spoločne vykúzlite svoju vlastnú oázu pokoja a pohody. Poradíme vám, ako na to.


Pohodlné posedenie na terase alebo na balkóne

V prípade, že máte k dispozícii väčší priestor, odporúčame vám siahnuť po súprave záhradného nábytku z ratanu. Kvalitný a štýlový ratanový set pôsobí esteticky, je nenáročný na údržbu a odolá nepriazni počasia. Na terasové posedenie sa výborne hodí aj ratanové lôžko s krytom, kde sa schováte pred pálivým slnkom. Stohovateľné ratanové stoličky vám pomôžu ušetriť miesto, keď ich na zimu odložíte. Neopakovateľnú atmosféru na balkóne či na terase vytvorí aj elegantné závesné ratanové kreslo, ktoré je ako stvorené na letné leňošenie s chladeným nápojom v ruke.

ZAhradne posedenie 2

Pohodlné stolovanie na čerstvom vzduchu

Počas horúcich letných dní sa balkóny a terasy často menia na letné kuchyne a jedálne. Grilovačku a stolovanie na čerstvom vzduchu si najlepšie užijete, keď budete mať dostatok miesta na sedenie. Či už máte priestor pre veľký ratanový set s jedálenským stolom alebo pre menšie drevené záhradné posedenie pre štyroch ľudí, nezabudnite na praktické doplnky. A tými nemyslíme len slnečníky a ventilátory. Pri stolovaní vonku oceníte šikovný servírovací stolík, vďaka ktorému jednoducho a pohodlne dopravíte jedlo z kuchyne.

Tip: Ak máte na balkóne veľmi málo miesta, riešením pre vás môže byť skladací jedálenský stôl, ktorý môžete sklopiť v čase, keď ho nebudete využívať. Ideálnym doplnkom k takémuto stolíku sú sklápacie alebo stohovateľné stoličky.

zahradne-sedenie-ratan-mojnabytok

Úložný priestor pre menšie balkóny a terasy

Aj na balkóne a na terase sa vám zíde úložný priestor – na hračky pre deti, na knihy, časopisy, riady, sviečky, repelenty, opaľovacie krémy a ďalšie drobnosti. Atraktívnym riešením môže byť napríklad regál, ktorý pripomína rebrík. Upevňuje sa o stenu a hoci pôsobí ľahko a vzdušne, poskytne dostatok úložného priestoru aj pre izbové rastliny či bylinky v kvetináčoch. Nekonvenčným riešením je aj dizajnový príručný stolík z kovu a dreva.

Ak chcete na vašom balkóne či terase skladovať väčšie predmety, ktoré naviac potrebujú ochranu pred slnkom, vetrom a vodou, odporúčame vám praktické úložné boxy z dreva alebo záhradnú ratanovú truhlicu, ktorá bude pekne ladiť s ratanovým alebo dreveným nábytkom.

4

Dostatok miesta pre rastliny

Na balkón a na terasu nepatria len rezané kvety vo váze, ale aj živé rastliny v kvetináčoch. Vaše obľúbené izbové rastliny alebo bylinky môžete pestovať v pevných, veľkých drevených kvetináčoch alebo v odolných kvetináčoch z ratanu. Na menšie kríčky je vhodný kvetináč z technoratanu. Ak máte radi provensálsky štýl, pre váš balkón či terasu je ako stvorený stojan na kvety z masívneho dreva, ktorý má naviac praktickú zásuvku. Ako ďalší stojan na kvety vám môže poslúžiť aj truhlica so zásuvkou, vyhotovená v rovnakom štýle.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku na balkón a na terasu, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.