Záhradný nábytok do domu či na chalupu

Neviete sa už dočkať záhradnej sezóny? Pripravte sa na ňu kúpou kvalitného záhradného nábytku, ktorý vám dlho vydrží. Poradíme vám ako vybrať pekný a funkčný záhradný nábytok, s ktorým si čas strávený vonku vychutnáte ešte o niečo viac.

Ak plánujete na záhrade grilovať s priateľmi, alebo len tak relaxovať pri dobrom jedle a pití, mali by ste si zvoliť záhradný nábytok, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Nájdite kúsok presne na vašu terasu. Čo by ste mali zohľadniť pri výbere záhradnej zostavy?

Počet ľudí, ktorí ju budú využívať a priestorové možnosti

Koľko ľudí bude vašu novú záhradnú zostavu používať? Je zbytočné kupovať väčší stôl a väčšie množstvo stoličiek než naozaj využijete. Ak ste však milovníci opekačiek či rodinných posedení a hostíte blízkych alebo priateľov najmenej raz týždenne, určite by ste mali myslieť na veľkorysejšie posedenie. Ako postupovať pri jeho výbere a meraní potrebného priestoru? Za každou stoličkou musí zostať zhruba 40 cm priestoru potrebného pre pohodlné sedenie. Hranatý stôl vždy zaberá menej miesta ako guľatý. Napríklad okrúhly stôl pre šesť osôb vyžaduje približne 3,5 m priestoru na dĺžku. Perfektnou voľbou pre viacerých je záhradné sedenie MO260.

Záhradné masívne sedenie MO 260

Vyberte zostave „správne“ miesto

Voľte ho podľa toho, kam plánujete záhradnú zostavu umiestniť. Bude stáť na mieste chránenom pred poveternostnými podmienkami? Alebo vo voľnom priestranstve? Ak bude mať záhradná zostava svoje pevné miesto v závetrí, nebojte sa dreveného masívu, ideálnym kúskom je napríklad krásna záhradná zostava MO261 alebo masívne sedenie MO266. Milujete drevo, no nábytku nemôžete zaistiť dostatočnú ochranu pred rozmarmi počasia? Doprajte mu kvalitné morenie, ktoré dodá lesk a predĺži životnosť každému masívu.

Záhradná zostava MO261Záhradná zostava MO266

Zvážte využitie záhradného nábytku

Opaľujete sa v záhrade každý deň a radi si vonku doprajete aj jedlo alebo záhradné posedenie využívate len občas? Ak ste typ, ktorý rád organizuje rodinné alebo priateľské stretnutia, určite oceníte záhradnú zostavu ponúkajúcu priestor všetkým zúčastneným. Pokiaľ na záhrade neservíruje obedy ani večere, postačí vám aj menšie stabilné sedenie, ktoré poskytuje napríklad zostava MO240 – ideálna do menšieho priestoru.

Záhradná zostava MO240

Vyberte si štýlové posedenie, dbajte na prevedenie

Chcete do vašej záhrady vniesť originálne a moderné prvky? Ak máte bližšie k prírode, siahnite po drevenom masíve. Poteší vás svojou trvácnosťou a efektným prevedením, ktoré nikdy nevyjde z módy. Pri jeho výbere sa spoľahnite na kvalitného dodávateľa, len tak budete mať istotu, že vám vydrží viac ako len niekoľko sezón.