Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Ratanový nábytok nepatrí len do záhrady – kde všade ho využijete?

Keď sa spomenie ratanový nábytok, pravdepodobne si hneď predstavíte príjemné letné posedenie na terase alebo na záhrade, s priateľmi či rodinou. Práve na záhradách, terasách a balkónoch sa totiž najčastejšie stretávame s týmto praktickým a obľúbeným druhom nábytku. Svoje miesto si však vie obhájiť aj v interiéri a je výbornou alternatívou ku klasickému drevenému, koženému a čalúnenému nábytku.

Výhody ratanového nábytku

Najväčšou výhodou ratanového nábytku je jeho ľahkosť. Bez problémov ho dokáže zdvihnúť aj fyzicky menej zdatná osoba a presunúť ho na iné miesto. Ratanový nábytok odľahčí priestor aj vizuálne, nakoľko nepôsobí ťažkopádne. Je estetický a všestranný – skvele doplní interiér v rustikálnom, vidieckom, provensálskom alebo romantickom štýle. Prírodný ratan je zdravotne nezávadný a ľahko sa ošetruje. Jeho nespornou výhodou je aj nízka cena.

Záhradný ratanový set Antico

Kde všade využijete ratanový nábytok?

Nábytok z ratanu si nájde uplatnenie prakticky v každej izbe vášho obydlia. Ratanový nábytok a doplnky majú decentné, zemité farby a ľahko ich skombinujete s nábytkom z masívneho dreva alebo kombinácie dreva a kovu.

Ratanový nábytok do predsiene

Ratanové koše, lavice či netradičný ratanový stolík dokážu ozvláštniť väčšiu predsieň alebo vstupnú halu do domu alebo bytu.

Záhradný ratanový stôl SM001

Ratanové doplnky v spálni a detskej izbe

Ratanové svietidlá dodajú detskej izbe alebo spálni útulnosť a umocnia v nej príjemnú relaxačnú atmosféru. Truhlica z ratanu poslúži ako nevšedný úložný priestor na lôžkoviny.

Záhradná ratanová truhlica AC003

Ratanové posedenie v obývačke

Namiesto klasickej rohovej sedačky môže vo vašej obývačke krásne vyniknúť ratanový set s taburetkami a stolíkom, pri ktorom sa pohodlne usadí aj väčšia spoločnosť.

Veľké ratanové kreslo s príručným stolíkom vám pomôže vytvoriť v obývačke čitateľské zákutie. Môžete ho doplniť ratanovým stojanom na časopisy.

Ak potrebujete vizuálne oddeliť jednotlivé zóny vo veľkej obývacej miestnosti, skvele vám poslúžia paravány z ratanu alebo ratanové kvetináče, do ktorých sa zmestia vysoké izbové rastliny.

Záhradný ratanový set Splendido

Ratanové kreslá na relax

V domácej pracovni, obývačke, spálni či v hosťovskej izbe sa určite nájde miesto pre pohodlné ratanové kreslo alebo lehátko z ratanu. A čo tak siahnuť po dizajnovom kúsku? Čoraz väčšej popularite sa tešia originálne závesné kreslá z ratanu, na ktorých môžete oddychovať za ľahkého a upokojujúceho pohojdávania sa.

Záhradný ratanový set Modesto

Ratanový nábytok vydrží dlhšie pri správnej údržbe

Hoci sa môže zdať, že ratan je krehký materiál a veľa neznesie, opak je pravdou. Pri kvalitnom vypracovaní a dobrej starostlivosti vám bude verne slúžiť dlhé roky. Údržba ratanového nábytku je jednoduchá, stačí ho dvakrát alebo trikrát ročne vyutierať mäkkou handričkou, namočenou vo vode alebo v saponátovom roztoku a nechať vyschnúť. Pre dosiahnutie vyššieho lesku môžeme nábytok pretrieť špeciálnym olejom na ratanový nábytok.

P.S.: Potrebujete viac informácií o ratanovom nábytku, ktorý máme v ponuke alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.