Ratanový nábytok nepatrí len do záhrady – kde všade ho využijete?

Keď sa spomenie ratanový nábytok, pravdepodobne si hneď predstavíte príjemné letné posedenie na terase alebo na záhrade, s priateľmi či rodinou. Práve na záhradách, terasách a balkónoch sa totiž najčastejšie stretávame s týmto praktickým a obľúbeným druhom nábytku. Svoje miesto si však vie obhájiť aj v interiéri a je výbornou alternatívou ku klasickému drevenému, koženému a čalúnenému nábytku.

Výhody ratanového nábytku

Najväčšou výhodou ratanového nábytku je jeho ľahkosť. Bez problémov ho dokáže zdvihnúť aj fyzicky menej zdatná osoba a presunúť ho na iné miesto. Ratanový nábytok odľahčí priestor aj vizuálne, nakoľko nepôsobí ťažkopádne. Je estetický a všestranný – skvele doplní interiér v rustikálnom, vidieckom, provensálskom alebo romantickom štýle. Prírodný ratan je zdravotne nezávadný a ľahko sa ošetruje. Jeho nespornou výhodou je aj nízka cena.

 Záhradný ratanový set Antico

Kde všade využijete ratanový nábytok?

Nábytok z ratanu si nájde uplatnenie prakticky v každej izbe vášho obydlia. Ratanový nábytok a doplnky majú decentné, zemité farby a ľahko ich skombinujete s nábytkom z masívneho dreva alebo kombinácie dreva a kovu.

Ratanový nábytok do predsiene

Ratanové koše, lavice či netradičný ratanový stolík dokážu ozvláštniť väčšiu predsieň alebo vstupnú halu do domu alebo bytu.

Záhradný ratanový stôl SM001

Ratanové doplnky v spálni a detskej izbe

Ratanové svietidlá dodajú detskej izbe alebo spálni útulnosť a umocnia v nej príjemnú relaxačnú atmosféru. Truhlica z ratanu poslúži ako nevšedný úložný priestor na lôžkoviny.

Záhradná ratanová truhlica AC003

Ratanové posedenie v obývačke

Namiesto klasickej rohovej sedačky môže vo vašej obývačke krásne vyniknúť ratanový set s taburetkami a stolíkom, pri ktorom sa pohodlne usadí aj väčšia spoločnosť.

Veľké ratanové kreslo s príručným stolíkom vám pomôže vytvoriť v obývačke čitateľské zákutie. Môžete ho doplniť ratanovým stojanom na časopisy.

Ak potrebujete vizuálne oddeliť jednotlivé zóny vo veľkej obývacej miestnosti, skvele vám poslúžia paravány z ratanu alebo ratanové kvetináče, do ktorých sa zmestia vysoké izbové rastliny.

 

Záhradný ratanový set Splendido

Ratanové kreslá na relax

V domácej pracovni, obývačke, spálni či v hosťovskej izbe sa určite nájde miesto pre pohodlné ratanové kreslo alebo lehátko z ratanu. A čo tak siahnuť po dizajnovom kúsku? Čoraz väčšej popularite sa tešia originálne závesné kreslá z ratanu, na ktorých môžete oddychovať za ľahkého a upokojujúceho pohojdávania sa.

Záhradný ratanový set Modesto

Ratanový nábytok vydrží dlhšie pri správnej údržbe

Hoci sa môže zdať, že ratan je krehký materiál a veľa neznesie, opak je pravdou. Pri kvalitnom vypracovaní a dobrej starostlivosti vám bude verne slúžiť dlhé roky. Údržba ratanového nábytku je jednoduchá, stačí ho dvakrát alebo trikrát ročne vyutierať mäkkou handričkou, namočenou vo vode alebo v saponátovom roztoku a nechať vyschnúť. Pre dosiahnutie vyššieho lesku môžeme nábytok pretrieť špeciálnym olejom na ratanový nábytok.

P.S.: Potrebujete viac informácií o ratanovom nábytku, ktorý máme v ponuke alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.