Zimná záhrada, v ktorej budete radi tráviť čas počas sychravých mesiacov

Radi trávite čas v záhradke opaľovaním sa, pestovaním kvetín a byliniek, grilovačkami s priateľmi alebo relaxovaním s knižkou a dobrým nápojom v ruke? Možno by ste záhradný relax uvítali aj na jeseň a v zime, keď je vonku pod nulou a za oknom svieti zubaté slnko. Práve pre vás by mohlo byť atraktívnym riešením vytvorenie zimnej záhrady – na zasklenej zateplenej terase alebo balkóne či v inom vhodne upravenom priestore. Poradíme vám, ako si vašu zimnú záhradu zariadiť tak, aby ste sa v nej cítili príjemne, bez ohľadu na sychravé počasie.

Zimná záhrada = bylinky a kvety po celý rok

Ak radi pestujete bylinky počas celého roka a vyznáte sa v izbových rastlinách, ideálnym riešením pre vás je temperované zimná záhrada v množstvom svetla, v ktorej teplota počas zimných mesiacov neklesne pod 10 stupňov Celzia. Väčšie i menšie rastliny tu môžu pohodlne prezimovať a tešiť vaše oči mnohorakými odtieňmi zelenej. Môžete ich umiestniť napríklad do štýlových ratanových kvetináčov alebo do priestranného dreveného kvetináča. Hravo a zaujímavo vyzerá kombinácia rastlín v malých farebných nádobkách, umiestnená na drevených alebo kovových regáloch pri stene.

Ratanovy-kvetinac-SG03130-mojnabytok

Príjemné posedenie na ratanovej sedačke

Radi sa stretávate s priateľmi pri šálke dobrého čaju, kávy alebo vareného vínka? Zimná záhrada je ako stvorená na priateľské posedenie s horúcimi nápojmi a koláčikmi, keď za oknami fúka studený vietor. Optimálnym riešením na zimné posedenie je kvalitný ratanový záhradný set s čalúnenými vankúšmi, na ktorých sa veľmi pohodlne sedí. Ratan je prírodný materiál, ktorý dobre vyzerá, drží si svoj tvar, nevadia mu výkyvy teplôt ani zvýšená vlhkosť.

zahrada3

Záhradný nábytok z masívneho dreva je elegantný a trvácny

Honosnejšou alternatívou je zostava záhradného nábytku z masívneho dreva, ktorá pôsobí stabilne a tak trochu rustikálne. Stôl z masívu vyzerá dobre s drevenými stoličkami aj s praktickými lavicami, na ktoré môžete pre pohodlnejšie sedenie umiestniť vankúše alebo umelé kožušiny.

Tip: Pre prípad, že sa u vás zíde väčšia spoločnosť na zimnú záhradnú párty, majte poruke ľahké stohovateľné stoličky, extra lavice, truhlice a ratanové stolíky, ktoré môžu zvyšok času slúžiť ako podstavce na rastliny v kvetináčoch.

zahrada4

Relaxačné kreslá do zimnej záhrady

Na relax v zimnej záhrade sú ako stvorené závesné kreslá v tvare vajíčka, ktoré vyniknú ako solitéry, no aj vo dvojiciach – záleží na vašom vkuse a na tom, koľko priestoru máte k dispozícii. Je možné, že sa vám do miestnosti vojde i veľká záhradná hojdačka, na ktorú sa zmestia vaše deti i domáci maznáčik.

Vhodným riešením na oddych v zimnej záhrade sú aj klasické ratanové lehátka či obľúbené drevené hojdacie kreslá, ktoré sú ako stvorené na pohodové čítanie a leňošenie vo vašej zelenej oáze. Nezabudnite na malý príručný stolík, na ktorý si môžete odložiť napríklad časopis alebo hrnček s horúcou čokoládou.

zahrada5

P.S.: Neviete si rady s výberom nábytku do vašej zimnej záhrady? Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky. Náš e-shop naviac poskytuje možnosť zakúpiť darčekové kupóny na nákup nábytku a doplnkov v hodnote 50-200 Eur. V prípade, že by ste sa chceli poradiť, radi vám poskytneme informácie o darčekových poukazoch, o našom nábytku aj o spôsobe dodania tovaru.