Takto si na záhrade vytvoríte oázu relaxu a zábavy pre celú rodinu


Letné posedenie v záhrade, na čerstvom vzduchu, občerství myseľ aj telo. Doprajte sebe aj svojim blízkym pekný čas na záhrade, ktorý si ešte viac vychutnáte s novým záhradným nábytkom. Poradíme vám, ktoré kusy nábytku a doplnky vám pomôžu vytvoriť si na záhrade dokonalú relaxačnú zónu pre celú rodinu.


Záhradné posedenie – na rodinnú grilovačku aj na kávičkovanie

Ak chcete aktívne tráviť čas na záhrade s rodinou a priateľmi pri dobrom jedle, oplatí sa investovať do kvalitného nábytku na sedenie a stolovanie, ktorý je pohodlný a dobre prispôsobený na používanie v interiéri. Záhradná zostava z masívneho dreva, ktorá obsahuje stôl a lavice, je ako stvorená pre veľkú spoločnosť. Elegantným riešením na záhradné posedenie je ratanový nábytok, ktorý je ľahko prenosný a dobre odoláva poveternostným vplyvom – výkyvom teploty, vlhkosti a slnečnému žiareniu. Flexibilné záhradné posedenie si vytvoríte, ak skombinujete záhradný stôl s praktickými stohovateľnými stoličkami alebo sklápacími stoličkami, vďaka ktorým s ľahkosťou usadíte k stolu aj väčší počet ľudí.

2

Miesto na čítanie aj na poobedné driemoty

Záhrada je vynikajúcim miestom na relax v horizontálnej polohe – či už po náročnom dni v práci, po únavnom záhradkárčení alebo po výdatnom obede. Vyhraďte si na záhrade pokojné a primerane zatienené miesto na relaxačnú zónu, do ktorej môžete umiestniť napríklad pôvabnú hojdaciu sieť či pohodlné záhradné lehátko. Kvalitné lehátko s čalúneným matracom či luxusné ratanové lehátko s tienidlom sú ako stvorené na letné leňošenie s knihou, časopisom či tabletom. Zaujímavým riešením na záhradný relax sú i sedacie vaky z odolného materiálu, ktoré sú obľúbené najmä u detí a tínedžerov.

Tip: Pri záhradnom lehátku by nemal chýbať malý príručný stolík, ktorý je ľahko prenosný a poslúži vám na odkladanie nápojov, mobilu a ďalších vecí, ktoré chcete mať poruke.

3

Záhradná hojdačka pre chvíle pohody

Záhrada je ideálnym miestom na hojdačky akéhokoľvek typu. Drevená masívna hojdačka s lavičkou je skvelým riešením pre malých aj veľkých. Vaše deti si určite obľúbia aj drevenú hojdačku s mäkkým čalúnením alebo originálnu detskú hojdačku, na ktorú možno namontovať šmýkačku. Ak vám to priestorové možnosti nedovoľujú, doprajte si aspoň priestorovo nenáročné závesné kreslo.

4

Hravé doplnky, ktoré vylepšia vaše chvíle strávené v záhrade

K relaxu na záhrade patrí aj zábava pre deti – vytvorte im malé záhradné ihrisko, ktoré môže obsahovať napríklad detský domček z plastu alebo dreva a bazénik, trampolínu či pieskovisko. Detské hračky a nafukovačky môžu mať svoj domov napríklad v praktickej ratanovej truhlici.
Záhradný nábytok, na ktorom relaxujete alebo stolujete, môže byť čiastočne vizuálne oddelený od ďalších zón – napríklad ratanovými kvetináčmi s trvalkami alebo drobnými kríkmi či dreveným kvetináčom s pergolou, po ktorej sa môžu vinúť popínavé rastliny.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o záhradnom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.