Záhradný nábytok do každého počasia – podľa čoho si vyberiete?

Mnoho ľudí zvykne tráviť podstatnú časť svojej letnej dovolenky na záhradke. Po okopávaní hriadok a zbere úrody dobre padne odpočinok na pohodlnom záhradnom ležadle, kresle či hojdačke. Aký nábytok je najvhodnejší na záhradné posedenie? Nestačí, aby bol váš záhradný nábytok pekný. Kvalitný záhradný nábytok by vám mal vydržať viac ako pár sezón – zamerajte sa preto na taký, ktorý je nielen estetický, ale aj odolný voči poveternostným vplyvom (vlhkosť, vietor, slnečné žiarenie) a ľahko udržiavateľný. Ak je váš záhradný nábytok naviac aj skladací alebo stohovateľný, máte vyhraté.

Umiestnenie záhradného nábytku – na čo si dať pozor?

Výber záhradného nábytku si vopred dôkladne premyslite – na základe toho, aké podmienky máte na záhrade či na terase. Pri výbere nábytku je potrebné zohľadniť, či bude umiestnený pod prístreškom alebo pod holým nebom, na tráve alebo na dlažbe. Plánujete prevažne sedieť pri stole a stolovať na terase alebo si radšej chcete čítať na ležadle či v pohodlnom záhradnom kresle? Plánujete nakupovať nábytok k bazénu, ktorému nebude vadiť zvýšená vlhkosť?

Pozrime sa bližšie na jednotlivé materiály, z ktorých sa vyrába záhradný nábytok.

2

Ratanový záhradný nábytok je ľahký a elegantný

Nábytok z prírodného ratanu pôsobí veľmi esteticky a je príjemný na dotyk. Hodí sa do záhrady aj do interiéru a veľmi ľahko sa kombinuje s nábytkom z kovu alebo z dreva. Prírodný ratan je ľahký a ratanový nábytok môžete prakticky bez námahy prenášať z miesta na miesto. Napriek nižšej váhe je stabilný a vhodný na umiestnenie na trávnik aj na dlažbu.

Moderným variantom ratanu je praktický nábytok z technoratanu, ktorý je odolný voči škodlivému UV žiareniu, vlhku a výkyvom teploty. Záhradný set z technoratanu môžete využívať počas celého roka – na záhrade, na terase aj v zimnej záhrade. Stohovateľné kreslá z technoratanu či originálny ratanový set so stolíkom sú ako stvorené na letné posedenie na záhradke, podobne ako záhradné ratanové lôžko s krytom, na ktorom si v lete môžete pokojne aj zdriemnuť a nespálite sa na slnku.

3

Záhradný nábytok z dreva poskytuje maximálne pohodlie

Masívne drevo nepatrí iba do interiérov. Drevený záhradný nábytok je veľmi populárny aj medzi milovníkmi odpočinku na záhradke. Pri nákupe sa zamerajte na nábytok z tvrdšieho dreva, ktoré je odolnejšie a má dlhšiu životnosť. Dôležitá je tiež povrchová úprava – nábytok by mal mať ochranný náter, ktorý však treba po niekoľkých rokoch obnoviť. Vaše záhradné posedenie z masívneho dreva skvele doplní drevená záhradná lavica, drevená hojdačka so sieťou, drevená hojdačka či drevené záhradné kreslo s pohodlným vankúšom.

4

Záhradný nábytok z kovu je nízkoúdržbový

Kovový záhradný nábytok je veľmi odolný a vydrží vám dlhé roky. Nepotrebuje prakticky žiadnu údržbu, je stabilný a má veľkú nosnosť. Hliníkový nábytok vyzerá moderne, je ľahký a neprekáža mu slnko ani dážď.

Stôl z ocele a skla pôsobí štýlovo a ľahko sa kombinuje s kovovými, plastovými, ratanovými aj drevenými stoličkami. Záhradný set v kombinácii hliník + šnúra zo syntetického vlákna je ideálnou alternatívou k ratanovému posedeniu. Na záhradný relax je ako stvorené hojdacie kreslo s kovovým rámom. Ak túžite po luxusne pôsobiacom záhradnom nábytku, odporúčame vám zainvestovať do originálnych stoličiek z hliníku.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o záhradnom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.