Záhradné hojdačky každej chuti

Ak si teplé mesiace neviete predstaviť bez leňošenia a relaxu v záhrade, je ten správny čas pripraviť si na to vhodné prostredie. Pýtate sa ako? Najjednoduchšia cesta vedie ku kúpe záhradnej hojdačky.

S príchodom jari prišlo oteplenie a Vás aj vašich najmenších to čo raz viac ťahá von. Prišiel čas presunúť šantenie z detskej izby do záhrady. Ale aj čas kedy sa namiesto zariaďovania interiéru musíme popozerať po vybavení, ktoré z nudnej záhrady spraví zaujímavé ihrisko či miesto, kde zrelaxujeme po ťažkom pracovnom dni. Nato sú ako stvorené pozitívne účinky hojdania.

 

SPÄŤ DO DETSTVA

Bábätká sa od narodenia radi hojdajú, či už v kolíske alebo ešte lepšie v náručí. Vraj je to do istej miery spojené s tým, že ešte v prenatálnom období sa hojdali v maternici. Možno aj preto vedci tvrdia, že hojdanie má upokojujúci účinok na našu nervovú sústavu. Zaručene je to dôvod, pre ktorý by ste sa už aj ako dospelí tejto obľuby nemali vzdať. Ponoriť sa do detstva a do snov by sa Vám azda mohlo podariť najlepšie pri hojdaní ležmo. A práve na horizontálne hojdanie sú ako stvorené hojdacie siete. V dnešnej dobe trh myslí aj na tých ľudí, ktorí sa neradi hojdajú v tieni stromov a teda nemajú záujem o kúpu samostatného ležadla. V ponuke MôjNábytok.sk nájdete záhradnú hojdačku prichytenú do konštrukcie z masívneho dreva, ktorá funguje na princípe hojdacej sieti a jej výhodou je  voľná manipulácia, navyše  zvládne akýkoľvek nápor a hmotnosť do 160 kg. Náročnejší zákazníci si určite vyberú aj z ponuky krásnych závesných kresiel

zavesne kreslo mojnabytok.sk

 

ZÁHRADNÉ IHRISKO

Na to aby sa deti zabavili počas teplých slnečných dní im nestačí dať tablet do ruky. Jednou z možností ako spraviť pre deti záhradu zaujímavejšou je zaobstaranie si drevnej konštrukcie, ktorá sa dá dokúpením, podľa Vášho uváženia vhodných komponentov variovať. Takáto drevená konštrukcia môže slúžiť na zavesenie jednej alebo dvoch hojdačiek. Vďaka tomu, že drevená konštrukcia disponuje tiež rebríkom je predpripravená na doplnenie šmýkačkou. O odolnosti konštrukcie hovorí fakt, že je vyrobená z masívneho smrekového dreva. Tým pádom Vám vydrží aj niekoľkokrát viac ako podobný plastový variant. Ďalšie roky sa teda nemusíte zaoberať nákupom a vymýšľaním iných možností. Deti si ju dokonca môžu ozdobiť podľa seba a ak budete chcieť zmenu, stačí natrieť. Pri výbere vhodnej hojdačky resp. šmýkačky kvôli bezpečnosti odporúčame zobrať do úvahy vek dieťaťa.

Hojdačky určite nie sú len pôsobivým prvkom do vašej záhrady ale aj spôsobom ako zapôsobiť na vaše okolie. Vhodná na relaxáciu s priateľmi či blízkymi je hojdacia lavica. Tá poskytne dostatok priestoru na hojdanie nielen vám ale súčasne aj vašej spoločnosti. Posledným hitom záhrad sa stávajú hojdacie kreslá, tie vďaka svojmu dizajnu mnohokrát vyrážajú dych. Množstvo druhov a typov hojdačiek, ktoré sú dostupné k zakúpeniu hovorí o tom ako veľmi je momentálne hojdanie v kurze.