Ako si vybrať správne skrinky do kúpeľne?

Funkčne a harmonicky zariadená kúpeľňa sa nezaobíde bez úložného priestoru na kozmetiku, hygienické potreby, uteráky, a ďalšie nevyhnutné predmety, ktoré používa celá rodina. Praktické a kvalitné skrinky do kúpeľne vhodnej veľkosti a farby by preto mali tvoriť základ, ktorému sa v kúpeľni prispôsobí všetko ostatné. Poradíme vám ako si vybrať ten správny typ skriniek do vašej kúpeľne tak, aby vám pomohli vyťažiť maximum z vášho priestoru.

Malá kúpeľňa s veľkým úložným priestorom

Aj v kúpeľni, v ktorej je vzácny každý centimeter štvorcový, sa dajú vytvoriť pôsobivé úložné možnosti pre všetkých členov domácnosti. Vysoká skrinka do kúpeľne, spojená s umývadlom, či samostatne stojaca úzka skrinka do kúpeľne v rohu miestnosti vám pomôže využiť naplno vertikálny potenciál malej miestnosti. 

Skrinka do kúpeľne so zrkadlom na dvierkach dokáže v malej kúpeľni vytvoriť optický dojem väčšieho priestoru. Zrkadlo navyše odráža svetlo, vďaka čomu presvetlí miestnosť a urobí ju atraktívnejšou. Rohová skrinka do kúpeľne, ktorá je vybavená malým umývadlom, je ideálnym riešením do veľmi stiesnených priestorov, ako je napríklad samostatne riešená toaleta.

Estetické a praktické závesné skrinky

Závesné skrinky do kúpeľne nemajú nožičky, ktoré sú typické pre kúpeľňové skrinky v klasickom, provensálskom alebo retro štýle. Závesná skrinka do kúpeľne je namontovaná priamo do steny, v optimálnej výške od podlahy, ktorú si sami určíte. Tento typ skriniek je veľmi vhodný do malej kúpeľne, nakoľko vyzerá kompaktne a vzdušne – vďaka absencii nožičiek bude váš nábytok pôsobiť ľahko, moderne a sofistikovane.

Pod závesnými skrinkami sa tiež jednoducho upratuje: či už používate klasický alebo robotický vysávač, ľahko sa dostanete pod skrinku a zbavíte kúpeľňu nečistôt. Závesné skrinky oceníte aj pri umývaní podlahy mopom.

Závesné skrinky do kúpeľne

Kúpeľňa v trendy farbách

Kúpeľňovou klasikou je nesmrteľná biela farba a jej variácie, akými je napríklad smotanová, vanilková či slonovinová farba. Lesklá biela skrinka do kúpeľne či zrkadlová skrinka do kúpeľne s bielym korpusom dokáže rozžiariť aj tú najtmavšiu malú kúpeľňu. Kúpeľňový nábytok rôznych odtieňov sivej farby je veľmi populárny najmä medzi obdivovateľmi moderných interiérov, v ktorých sa často využíva svetlosivá, antracitová či sivohnedá farba.

Skrinky do kúpeľne ola

Sivá farba sa ľahko kombinuje s rôznymi typmi dlažby a obkladov – je však pritom dôležité rozlišovať teplé a studené odtiene sivej. Čierna farba v kúpeľni pôsobí exoticky a luxusne, a to najmä v kombinácii so zlatými, medenými alebo striebornými doplnkami. Do kúpeľne, ktorá kráča s dobou, sú vhodné i skrinky v tlmených odtieňoch modrej alebo zelenej farby, ktoré pekne vyniknú na neutrálnom bielom alebo sivom podklade.

Skrinky do kúpeľne v nadčasovom drevenom vzhľade

Drevo je obľúbený prírodný materiál, ktorý zútulní každý priestor, vrátane kúpeľne. Ak využíva vaša skrinka do kúpeľne drevo alebo jeho imitáciu ako základný materiál, bude pôsobiť ležérne a bude vám evokovať pobyt v spa centre. V kúpeľni s nábytkom v drevenom vzhľade sa budete cítiť ako v domácej saune, vďaka čomu budú vaše relaxačné rituály ešte príjemnejšie. 

422841-1_kupelnovy-komplet-santa-fe-140-dub-santa-fe

Výhodou dreveného dekoru je, že sa dobre kombinuje s akýmikoľvek farbami obkladov a dlažby. Kombinácia svetlého dreva a bielej farby pôsobí sviežo a čisto a je ako stvorená pre kúpeľňu v populárnom škandinávskom štýle. Kombinácia dreva a tmavých farieb je vhodná pre kúpeľne v netradičnom industriálnom štýle.

Ak sa neviete rozhodnúť pre ideálnu kombináciu, vyberte si kúpeľňové skrinky, ktoré v sebe spájajú neutrálnu sivú a stredne tmavý drevený dekor: s touto nadčasovou kombináciou určite neurobíte krok vedľa.