Skrinka pod umývadlo – praktické rady ako vybrať tú najlepšiu skrinku

Umývadlová skrinka je dôležitou súčasťou kúpeľne – spolu s umývadlom ju využívate každý deň. Pri výbere skriniek je dôležité, aby kúpeľňová skrinka s umývadlom ladila veľkostne aj štýlom – takto spolu vytvoria harmonický celok.

Zložené umývadlá so skrinkou, ktoré k sebe pasujú, sú výborným riešením, ak nechcete strácať čas vymýšľaním kombinácií jednotlivých dielov. Tento typ skriniek tiež zoženiete za výhodnejšiu cenu, takže ušetríte nielen čas, ale aj financie z vášho rozpočtu na rekonštrukciu kúpeľne. Podľa čoho si však máte vybrať? Na trhu je dostupných mnoho typov skriniek. Poradíme vám, ktorá skrinka pod umývadlo bude najlepšia do vašej kúpeľne a ako si vyberiete takú, ktorá vám vydrží dlhé roky a nevyjde z módy, pretože má nadčasový dizajn.

Skrinka so zápustným umývadlom má jednoduchú údržbu

Zápustné umývadlá sa vyznačujú tým, že ako vrchnák prekrývajú celú plochu skrinky, ktorá sa nachádza pod nimi. Skrinka s umývadlom, ktoré je zapustené do korpusu, sa ľahko udržiava čistá a suchá. Na okraji umývadla je dostatok priestoru pre nevyhnutnú kozmetiku, mydlo aj zubné kefky a pastu pre všetkých členov vašej domácnosti. Skrinka s umývadlom do kúpeľne, ktoré je zapustené do korpusu skrinky, pôsobí úhľadne a je najkomfortnejším typom umývadlovej skrinky.

Vyberte si primerane širokú a hlbokú skrinku, ktorá nebude pôsobiť príliš robustne a ťažkopádne, no nebude ani príliš malá (v prípade, že máte v kúpeľni k dispozícii viac miesta). Skôr, než sa pustíte do nákupov, dôkladne premerajte vašu kúpeľňu. Dobrou pomôckou je i nákres novej kúpeľne s nábytkom – na papieri alebo v špeciálnom grafickom programe.

Skrinka so zápustným umývadlom

Skrinka s umývadlom na dosku vás očarí moderným dizajnom

Pre milovníkov dizajnového nábytku je zaujímavým riešením skrinka pod umývadlo na dosku, ktorá je vybavená elegantným voľne položeným umývadlom. Moderné umývadlo na dosku môže mať tvar hranatej alebo mierne zaoblenej či okrúhlej misy, ktorá pôsobí veľmi sofistikovane. Pod umývadlo tradičnej bielej farby sa bude dobre hodiť skrinka pod umývadlo s dreveným dekorom alebo kontrastná čierna skrinka. Kúpeľňová skrinka pod umývadlo bielej alebo sivej farby bude dobre ladiť s bielym, čiernym aj svetlosivým alebo antracitovým umývadlom, ktoré má hranatý tvar alebo zaoblené rohy.

Skrinka s umývadlom na dosku

Kúpeľňa v prírodnom štýle je nadčasová

Kúpeľňa zariadená v prírodných odtieňoch hnedej farby je skvelým riešením, ak ste priaznivcami dreveného nábytku a útulného severského štýlu. Ak má vaša skrinka pod umývadlo masív alebo imitáciu dreva ako základný materiál, bude dobre ladiť so všetkými prírodnými tlmenými odtieňmi hnedej farby. V prípade, že má skrinka pod umývadlo drevo ako dominantný povrch, musí mať masívne drevo špeciálnu povrchovú úpravu, ktorej neprekáža zvýšená vlhkosť v kúpeľni. Ak má vaša skrinka pod umývadlo dub či podobné stredne tmavé drevo ako dekor, bude dobre ladiť s obkladmi a prípadným ďalším kúpeľňovým nábytkom bielej farby.

Skrinka pod umývadlo masiv

Vyberte si elegantné skrinky s čo najväčším úložným priestorom

Aj vo veľmi malej kúpeľni môžete pohodlne uskladniť všetko, čo potrebujete na vaše každodenné očistné rituály – napríklad do priestrannej skrinky pod umývadlo. Umývadlá so skrinkou vytvárajú praktický úložný priestor, ktorý môžete doplniť vysokou skrinkou nad umývadlo a úzkymi kúpeľňovými regálmi, aby ste čo najviac využili vertikálnu rovinu v obmedzenom priestore.

Skrinka pod umývadlo Samoa

Dvojité umývadlo do kúpeľne so skrinkou poskytuje ešte väčšie úložné možnosti. Ak vám to váš priestor umožňuje, investujte do dvojumývadla – šikovné dvojité umývadlo so skrinkou oceníte aj počas rannej „dopravnej špičky“ v kúpeľni, keď sa chystáte do práce alebo keď si vaše deti čistia zuby a pripravujú sa na odchod do školy.