Moderná kúpeľňa pre modernú rodinu – 6 dizajnových tipov


Moderná kúpeľňa, ktorá slúži celej rodine a je využívaná každý deň, by mala byť predovšetkým praktická a jednoduchá na údržbu. Správne zvolený kúpeľňový nábytok vám umožní využiť priestor kúpeľne naplno, a to aj v prípade, že máte k dispozícii iba pár metrov štvorcových. Poradíme vám ako si zariadiť vašu štýlovú a funkčnú kúpeľňu tak, aby čo najlepšie vyhovovala vašim potrebám.

 

1. Investujte do nábytku, ktorý nedá šancu neporiadku

Ak máte v kúpeľni prázdne rovné plochy a zároveň ju aktívne využíva celá vaša rodina, rátajte s tým, že na otvorených rovných plochách sa bude vytvárať neporiadok. Rozumným riešením je preto zvoliť si kúpeľňový komplet s uzavretými poličkami, ktorý má minimum otvorených plôch a pomôže vám udržať si v kúpeľni systém a poriadok. Jednoduchý kúpeľňový komplet v bielej farbe s praktickou zrkadlovou skrinkou opticky zväčší a presvetlí aj tú najmenšiu kúpeľňu.

2

2. Skombinujte praktické kúpeľňové zrkadlo s efektným osvetlením

Pri zariaďovaní kúpeľne býva veľkou otázkou osvetlenie: aký typ svietidiel je najvhodnejší a kam ich umiestniť tak, aby osvetlenie miestnosti bolo dostatočné a pritom nebilo do očí? Výborným riešením, vďaka ktorému zabijete dve muchy jednou ranou, je zrkadlo nad umývadlom, so zabudovaným osvetlením – často býva súčasťou kúpeľňového kompletu. Okrúhle LED zrkadlo vytvára príjemné rozptýlené svetlo, ktoré oceníte najmä ako doplnkový zdroj osvetlenia pri vašich skrášľovacích rituáloch.

3

3. Vyberte si nábytok priateľský k robotickému vysávaču

K modernému bývaniu rozhodne patrí využívanie elektroniky, ktorá zjednodušuje život, napríklad v podobe robotického vysávača. Ak chcete, aby vám bez problémov povysával aj v kúpeľni, myslite na to pri jej zariaďovaní a investujte do nábytku so skrinkami bez nožičiek, ktorý sa montuje na stenu. Okrem toho, že pod ním prejde robotický vysávač, má tento nábytok aj ďalšiu výhodu – pôsobí vzdušne a elegantne, a to aj v prípade, že ide o rohový komplet, ktorý je výborným riešením do malej kúpeľne.

4

4. Stavte na univerzálnu sivú farbu

V modernej kúpeľni si môžete dovoliť experimentovať so širokou škálou farieb a materiálov. Ak ste však bezradní a neviete ako ich správne zladiť, stavte na neutrálnu sivú, ktorá dobre vynikne v kombinácii s bielou, čiernou, ale aj s pastelovými farbami či drevom. Nie je taká výrazná ako čierna farba, no kúpeľni dodá určitý kontrast a prírodný vzhľad. Zaujímavým riešením do kúpeľne sú sivé obklady v kombinácii so sivým keramickým umývadlom či kúpeľňová zostava v kombinácii sivá farba + lesk + drevený vzhľad.

5

5. Využite priestor nad práčkou

Priestor nad práčkou často zostáva nevyužitý a pritom je ako stvorený na umiestnenie poličiek a skriniek. Zmeňte to s pomocou skrinky nad práčku, ktorá vám pomôže zväčšiť úložný priestor v malej kúpeľni.

6

6. Zmodernizujte si kúpeľňu štýlovým vešiakom

Keď sa o kúpeľňu delí viacero osôb, háčiky na zavesenie uterákov a oblečenia majú cenu zlata. Urobte radosť vašej rodine a vylepšite si kúpeľňovú stenu či dvere moderným vešiakom, ktorý nezaberie veľa miesta. Dizajnový vešiak zaručene oživí a spestrí vašu kúpeľňu.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do kúpeľne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.