Hliník

Hliník je  ľahký materiál, ktorý je odolný voči korózií a je nenáročný na údržbu. Má vynikajúce vlastnosti ako tvárnosť, vzduchotesnosť, tepelnú a elektrickú vodivosť. Je nekonečne recyklovateľný, na jeho recykláciu je potrebných iba 5% energie potrebnej na výrobu pôvodného primárneho kovu. Jeho hmotnosť a pružnosť umožňujú vytvárať rôzne tvary a konštrukcie.

Snímka obrazovky 2024-01-31 094203

Prečo si vybrať hliník?

  1. Nízka hmotnosť: hliník je mimoriadne ľahký, čo ho robí ideálnym materiálom pre výrobu ľahkých konštrukcií a doplnkov.
  2. Odolnosť voči korózii: jeho prirodzená schopnosť odolávať korózii robí z hliníka skvelý materiál do exteriéru.
  3. Moderný vzhľad: hliník je známy svojím moderným a elegantným vzhľadom, čo ho často robí obľúbeným materiálom v oblasti dizajnu.

 

Praktické využitie hliníka

  1. Stavebníctvo: hliník sa často používa na výrobu rámov okien, dverí a iných stavebných prvkov. V súčasnosti sa využíva v exteriéri najmä na konštrukciu atlánkov, prístreškov a pergol.
  2. Nábytok: moderný nábytok z hliníka prináša do interiéru štýlový a ľahký prvok.

 

Ekologický pohľad

Recyklácia hliníka je efektívna a energeticky účinná, čo znamená, že hliník sa dá recyklovať bez stratenia jeho kvality. Tento aspekt robí hliník priateľským k životnému prostrediu. Spojuje funkčnosť s estetikou, moderným dizajnom a praktickým využitím. Jeho výnimočné vlastnosti ho činia nepostrádateľným v mnohých odvetviach.