Zelená farba ako trend roku 2022 – vytvorte si doma interiér inšpirovaný prírodou

Zelená farba dokáže povzniesť a spestriť každý interiér. V závislosti na konkrétnom odtieni ju môžete použiť ako neutrálnu základnú farbu alebo ako osviežujúci či naopak upokojujúci farebný akcent. Inšpirujte sa prírodou a spestrite si váš domov ušľachtilou zelenou farbou, ktorá vám bude pripomínať pobyt v prírode, kde vždy dočerpáte energiu.


Osvieženie do kuchyne

Zelená farba dokáže vniesť iskru do kuchyne a jedálne, kde dobre ladí s bielou, sivou, krémovou farbou, ale aj s dekorom, ktorý imituje svetlé alebo tmavé drevo. Váš kuchynský komplet môžete doplniť zelenými obkladmi, doplnkami alebo zelenými jedálenskými stoličkami. Pohodlné čalúnené stoličky zelenej farby dobre vyniknú aj pri jedálenskom stole z masívneho dreva a spríjemnia vám stolovanie v jedálni.

2

Pohodová detská izba

Deti majú v obľube zelenú farbu, ktorá ich prirodzene upokojuje a zároveň dokáže príjemne osviežiť izbu zariadenú v neutrálnych odtieňoch. Kombinácie bielej a zelenej farby je ako stvorená pre detskú poschodovú posteľ či modernú posteľ do študentskej izby. Zelený rastúci stôl či malá detská pohovka so zeleným čalúnením sú vhodnými kusmi nábytku do detskej izby pre žiakov prvého stupňa. Starších žiakov a študentov poteší zelený sedací vak, na ktorom sa dobre učí aj relaxuje.

3

Pracovňa pre milovníkov prírody

Zelená farba je ideálna do pracovne, nakoľko je vitálna, osviežujúca, no zároveň nebude zbytočne pútať vašu pozornosť a rozptyľovať vás pri práci. Zelený písací stolík s úložným priestorom je štýlovým a praktickým riešením do domácej pracovne. Doplniť ho môže kancelárske kreslo so zeleným operadlom či relaxačná rozkladacia pohovka so zelenými akcentmi alebo pohodlné zelené relaxačné kreslo. V pracovni by nemali chýbať ani rastliny v kvetináčoch, ktoré do vášho prostredia vnesú ozajstný kus prírody a zároveň vám budú vďačným zdrojom kyslíka.

4

Ušľachtilá smaragdová

Smaragdový odtieň zelenej je veľmi obľúbený najmä v moderných interiéroch. Manželská posteľ so smaragdovým čalúnením zaručene ozvláštni vašu spálňu a vdýchne jej punc luxusu. Smaragdové barové stoličky sú výborným riešením do kuchyne spojenej s obývačkou, kde dominujú studené neutrálne farby. Osviežujúcim spestrením obývačky, pracovne aj spálne je koberec, ktorý obsahuje prvky smaragdovo zelenej farby, v kombinácii s neutrálnou sivou a čiernou. Smaragdové doplnky sú ideálne do kúpeľne, ktorá je zariadená v odtieňoch tmavohnedej, čokoládovej alebo tmavého dreva.

5

Pôsobivé solitéry

Zelená farba je veľmi vhodná na kombinovanie so všetkými farbami, ktoré poznáme z prírody. Na neutrálnom pozadí najlepšie vyniknú solitéry zelenej farby, ako napríklad veľké dizajnové kreslo, pôsobivá posteľ so zeleným čalúnením v zamatovom vzhľade, elegantná rohová sedacia súprava či výrazná zelená pohovka.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku a doplnkoch, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.