Rozprávková jedáleň pre nezabudnuteľné vianočné stretnutia s blízkymi: 6 inšpirácií


Vianočné stretnutia s blízkymi si nespájame len so spoločným zdieľaním a vymieňaním si darčekov, ale aj s dobrým jedlom pri štedrovečernom stole. Jedáleň sa preto stáva epicentrom predvianočných príprav. Prinášame vám niekoľko inšpirácií ako si môžete vo vašej jedálni vytvoriť dokonalé prostredie pre nezabudnuteľné vianočné posedenia plné pohody.


1. Jedálenské posedenie s praktickým rozkladacím stolom

Čakáte veľa hostí a obávate sa, že váš bežný jedálenský set nestačí na to, aby ste všetkých pohodlne usadili pri stole? Riešením je rozkladací jedálenský stôl, ktorý vám v prípade potreby pomôže zväčšiť plochu stola, vďaka čomu si k nemu bude môcť sadnúť viac osôb. K takémuto stolu môžete okrem klasických stoličiek využiť aj praktické lavice.

2

2. Pohodlné sedenie pri bohato prestretom stole

V prípade, že čakáte veľkú návštevu, oceníte stohovateľné stoličky, ktoré vám nezaberú veľa miesta v čase, keď ich práve nepoužívate, a zároveň sú pohodlné a dobre sa na nich sedí. Výborným riešením do menších priestorov sú sklápacie stoličky, ktoré sa ľahko skladajú a prenášajú. Pri dlhšom sedení oceníte čalúnené stoličky s mäkkým sedákom, ktoré sú zároveň vybavené opierkami na ruky.

3

3. Servírovacie vozíky pre jednoduchšie stolovanie

Neustále odbiehanie z jedálne do kuchyne po jedlo alebo nápoje môže byť otravné. Existuje cesta ako si zjednodušiť servírovanie pokrmov – použite šikovné príručné a servírovacie vozíky, ktoré sú vybavené kolieskami a ľahko ich presuniete všade tam, kam potrebujete. Príručný stolík s kolieskami alebo pôsobivý minibar, ktorý vyzerá ako starosvetský glóbus, využijete aj pri servírovaní nápojov v obývačke počas posedenia na sedačke pri konferenčnom stolíku.

4

4. Neopozeraná výzdoba (nielen) na jedálenskom stole

Radi tvoríte dekorácie a Vianoce sú vašim obľúbeným kreatívnym obdobím? Vaše výtvory v podobe vianočných kytíc, adventných vencov, svietnikov alebo medovníkových domčekov nemusia zdobiť iba jedálenský stôl. Vo vašej domácnosti môžu spestriť aj konferenčný stolík, komodu alebo obývaciu stenu.

5

5. Pohoda s kávičkou po večeri

Po výdatnej večeri dobre padne posedenie na sedačke alebo pohovke v obývačke, ktorá býva často spojená s jedálňou. Výzdoba sedačky nemusí byť komplikovaná – stačí navliecť dekoračné vankúše do sviatočných obliečok a pridať nejaké mäkké deky pre hostí, ktorí si po dobrom jedle radi odpočinú v teple pri príjemnom rozhovore alebo pozeraní televízie, pri šálke dobrej kávy alebo čaju.

6

6. Magické osvetlenie

K čarovnej vianočnej atmosfére rozhodne patrí aj špeciálne osvetlenie, ktoré môže zdobiť sviatočný stôl ale aj okolitý nábytok. Patria sem v prvom rade sviečky rôznych farieb a tvarov, ale aj obľúbené svetelné reťaze, ktoré nemusia byť len na vianočnom stromčeku. Závesné svietidlá v miestnosti môže doplniť náladové ambientné osvetlenie, napríklad aj v podobe bodových LED svetielok, ktoré sú súčasťou vitríny.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do jedálne a obývačky, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.