Veľká príprava na vianočné rodinné posedenia – 5 dobrých rád

Vianočné rodinné posedenia so sebou prinášajú pohodu a dobrú náladu. Väčšinou im však predchádza dôkladná príprava v podobe upratovania, varenia a výzdoby celej domácnosti. Poradíme vám ako pripraviť váš domov na návštevy tak, aby ste sa v ňom vy aj vaši hostia cítili príjemne.


1. Pripravte vašu predsieň na návštevy

Prvou miestnosťou, do ktorej zavítajú vaši návštevníci, je predsieň. Môže sa stať, že sektorová predsieň, vybavená vešiakmi na pár kabátov, nebude stačiť na odloženie zvrškov pre všetkých. Môžete sa na to vopred pripraviť napríklad tak, že navýšite vešiakové kapacity využitím nástenných vešiakov alebo pridáte do predsiene voľne stojaci vešiak.

2

2. Vytvorte v obývačke dosť miesta pre všetkých

Súčasťou vianočných osláv je aj rodinné posedenie na sedačke v obývačke, kde sa zvykne celá rodina schádzať pri stromčeku. V prípade, že vaša sedačka nie je dosť veľká, môžete jednoducho rozšíriť možnosti sedenia pri konferenčnom stolíku o ďalšie kusy nábytku – napríklad o taburetky (ktoré ocenia najmä deti), stohovateľné stoličky či skladacie stoličky.

3

3. Vyzdobte si domov vlastnoručne vyrobenými vianočnými ozdobami

Vianočný stromček nemusíte mať každý rok v inej farbe. Vynechajte tento rok nákupy vianočných ozdôb v preplnených obchodoch a vyskúšajte niečo nové – urobte si napríklad tvorivé popoludnie s vašimi deťmi, počas ktorého spoločne vyrobíte ozdoby na stromček alebo vianočné dekorácie, ktoré môžu zdobiť sviatočný stôl, komodu alebo obývaciu stenu.

4

4. Nechajte si pomôcť v kuchyni

Počas príprav vianočných koláčikov a štedrej večere určite oceníte, keď budete mať v kuchyni poriadok a počas varenia budete mať poruke všetky suroviny. V prípade, že vám v kuchyni priestorové možnosti nedovolia mať kuchynský ostrovček, môže vám to vynahradiť praktický kuchynský pult s úložným priestorom, ktorý môžete podľa potreby presúvať (pult je vybavený kolieskami s brzdou). Umožní vám to mať čo najmenej vecí vyložených na pracovných plochách kuchynskej linky, čo vám zjednoduší varenie aj následné upratovanie. Servírovanie jedla hosťom si môžete zjednodušiť, ak pritom použijete šikovný servírovací stolík s kolieskami, na ktorý sa zmestia jedlá aj nápoje.

5

5. Nezabudnite si vychutnať vianočnú pohodu už počas príprav

Čas príprav na vianočné sviatky, ktorý zahŕňa upratovanie, balenie darčekov, prípravu jedla a naviac aj tvorbu výzdoby môže byť fyzicky náročný a stresujúci – nenechávajte si preto všetko na poslednú chvíľu a zapojte do príprav na sviatky celú rodinu. Nezabudnite si počas vzácnych adventných dní dopriať chvíle relaxu a pohody. Sadnite si napríklad s čajíkom a knižkou do vášho obľúbeného relaxačného kresla alebo si vychutnajte dobrý film na sedačke pod huňatou dekou alebo na pohodlnom sedacom vaku, ktorý môže byť vybavený praktickou podnožkou na vyloženie nôh.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do predsiene, obývačky a jedálne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.