Detská izba na mieru

Pri výbere a rozmiestňovaní nábytku si musíte uvedomiť ako polnohodnotne využiť priestor, ktorý Vám miestnosť ponúka.

Dôraz sa však nekladie len na využitie priestoru ale i na farebnosť a dekorácie, ktoré sú z pohľadu detí dôležitejšie ako samotný nábytok.

Na rozdiel od ostatných častí domu či bytu nepodliehajú príliš trendom dnešnej spoločnosti.

Zariadenie detskej izby má v deťoch rozvíjať fantáziu. Detská izba musí byť svetláveselá a útulná. Ďalej si pamätajte, že detská izbička nie je len miestnosť, kde sa deti hrajú a spia, ale aj prostredie podporujúce pohybové a umelecké sklony.

Prvoradým a samozrejmým kusom nábytku v detskej izbe patrí posteľ, ktorá musí byť dostatočne tvrdá a zároveň pohodlná. Ak deťom nevyhovuje spanie na poschodový posteliach či občas musíte prespať v ich izbe , je tu možnosť postelí s prístelkou. Postele s prístelkou alebo zásuvné postele sú výhodným riešením, ktoré ušetrí miesto.

Súčasťou detskej izby je vytvoriť i kútik na učenie, ktorého súčasťou je písací stôl a pohodlná stolička. Ak majú však Vaše ratolesti izbu spoločnú a vy zápasíte z nedostatkom miesta a  ani jedno z detí nechcete ukrátiť o dostatočne veľký kútik na učenie, je tu výhodné riešenie jedného väčšieho spoločného stola, ktorý poslúži pri učení i hraní. Ďalším z riešením ako ušetriť priestor je zlúčiť deň a noc prostredníctvom kombinovanej postele z písacím stolíkom ktorý sa prakticky zasunie pod posteľ.