Základy pre výber detskej postele

Výber správnej detskej postele je dôležitou súčasťou detskej izby, preto by sme ju nemali podceniť. Existuje niekoľko kritérií podľa ktorých sa môžeme riadiť pri výbere detskej postele, bezpečnosť a praktickosť sú však prvoradé. Posteľ deťom neslúži iba na spanie, ale je dôležitou súčasťou hier a relaxu. Vďaka obrovskej detskej predstavivosti bude každá mnohoúčelová posteľ určite využitá.

Detska-postel-formulka-Monza-cervena-300x210         Detská posteľ formulka Monza červená 

Detska-postel-Filip-s-uloznym-priestorom-300x198

 Detská posteľ Filip s úložným priestorom 

Rozmer

 

Dôležité je vybrať správnu veľkosť postele, ktorá by nemala byť príliš nízka, odporúčaná výška postele je 30 cm od podlahy. Zároveň by mala byť i dostatočne široká pre komfort vašej ratolesti sa odporúča rozmer 90 cm. Všeobecne sa uvádza, že výška by mala byť dlhšia o minimálne 15 centimetrov, než je aktuálna detská výška. Oveľa lepšou voľbou je ale dbať na oveľa väčšie rezervy, a to aj s ohľadom na aktuálne vek.

 

Postel-masiv-LK125--300x190

Posteľ – masív LK125 | 80cm borovica

Detska-postel-Bobo-modre-300x205

 Detská posteľ Bobo modré 

Materiál

Pri výbere je dôležité zvoliť pevnú a stabilnú konštrukciu postele. Taktiež je dôležité aby posteľ nemala žiadne ostré hrany ale bola zabezpečená ABS hranovacou páskou.

 

Detska-postel-Kevin-Futbal-01-300x196

 Detská posteľ Kevin Futbal 01 

Detska-postel-Malgosia-1-300x184

 Detská posteľ Malgosia 1 

Úložný priestor

Dôležitou súčasťou pri výbere postele je i praktický úložný priestor. Úložný priestor postele nám ušetrí množstvo priestoru, ktorý môžeme využiť omnoho šikovnejšie.

 

 

Detska-postel-Alan-s-matracom-300x171

 Detská posteľ Alan / s matracom 

Postel-MAXI-300x225

Posteľ MAXI