Hľadáte pre deti darček, ktorý spojí príjemné s užitočným? Novej izbe sa poteší každý študent/školák

Nezáleží na veku. Každý školák túži po vlastnej izbe. Potrebuje príjemné miesto na učenie, hru a kvalitný spánok. Tínedžer ocení v izbe navyše aj štýlový priestor, kam si môže pozvať kamarátov.

štýlová detská izba karino komplet od mojnabytok.sk

Nová detská izba je naozaj originálny darček na Vianoce či narodeniny. Ako ju zariadiť, aby bola útulná a praktická zároveň? Máme pre vás inšpiráciu aj užitočné tipy.

Kvalitný detský nábytok

Základ izby každého školáka predstavuje detský nábytok. Spýtajte sa nenápadne, čo sa mu páči. Aké farby má rád? Koľko úložného priestoru potrebuje? Bude to izba pre dobrodruha, ktorý rád stavia bunkre alebo izba pre knihomoľa, ktorý potrebuje pohodlie na čítanie? Možno máte doma nadaného hudobníka alebo gymnastku snívajúcich o izbe, v ktorej môžu zdokonaľovať svoj talent.

moderná detská izba sigma

Premyslite si, aké sektory potrebujete v izbe vytvoriť a aké farby chcete kombinovať. Najčastejšie používané rozdelenie priestoru je na dennú a nočnú zónu.

Denná časť izby je určená na učenie a hru

Mala by obsahovať detský písací stôl, ergonomickú stoličku a odkladací priestor na hračky či knihy. Pokiaľ je to možné, stôl umiestnite tak, aby naň prirodzené svetlo dopadalo zboku. Keď denné svetlo nestačí, správne osvetlenie zabezpečí stolová lampa.

detský písací stôl v modernej izbe

Čím sú deti staršie, tým viac času trávia prípravou do školy alebo hrou na tablete či počítači. Podporujte správny návyk pri sedení a písaní od útleho veku. Zdravé sedenie a dostatok pohybu sú jedným zo základných pilierov správneho vývoja pohybového aparátu. 

Preto odporúčame k stolu vybrať detské stoličky s možnosťou nastavenia výšky. V našej ponuke nájdete moderné aj dizajnovo jednoduché stoličky na kolieskach, stoličky s ergonomickými operadlami či minimalisticky spracované detské stoličky. Priestor na relax počas dňa poskytne sedací vak alebo komfortné kreslo.

Nočná časť izby slúži na regeneráciu a oddych

Obzvlášť u detí je kvalitný spánok veľmi dôležitý. Preto výberu pohodlnej postele venujte dostatok času.

Viete, že takmer každé dieťa sníva o poschodovej posteli? Poschodová posteľ je skvelá voľba, ak máte viac detí alebo zariaďujete menšiu detskú izbu. Moderné poschodové postele pre jedného sa skladajú z vyvýšenej postele a úložného priestoru s písacím stolom v spodnej časti.

Nezabudnite na úložné priestory

Dostatočne veľký úložný priestor v detskej izbe získate umiestnením šatníkovej skrine, komody alebo políc. V menšej izbe môžete využiť vstavaný nábytok alebo praktickú kombináciu postele so stolom a skriňou. Nadčasový nábytok bude rásť spolu s vašim dieťaťom.

praktická kombinácia postele so skriňou a písacím stolom v hnedo-žltej farbe

 

Hrejivé textilné doplnky

Mladší školáci ocenia v izbe hebký koberec, na ktorom sa môžu hrať. Koberec umiestnený pri posteli zahreje pod nohami pri rannom vstávaní. Posteľné obliečky s obľúbeným rozprávkovým hrdinom lákajú zachumlať sa až po uši a oddýchnuť si v ríši snov.

biele obliečky so zelenými dinosaurami

Vankúše sú nielen úžasná dekorácia, ale aj praktický prvok do detskej izby. Dieťa ich môže využiť na sedenie pri hre s kamarátmi. Viete, že vankúšová vojna je perfektný spôsob na uvoľnenie napätia? Atmosféru detskej izby zas zútulnia závesy.

Originálne dekorácie

Každé dieťa je výnimočné a má iné záujmy. Spoločne zvoľte do izby dekorácie, ktoré mu pomôžu vyjadriť vlastný osobitý štýl. Na stenu zaveste plagát, obraz alebo originálne hodiny. Do políc rozmiestnite drobnosti, ktoré vášho školáka vystihujú. Mladšie deti zaujme projektor hviezdnej oblohy, staršie originálne lampy a dekoračné svetielka.

Nadčasový detský nábytok rastie s dieťaťom od prvej triedy až po strednú školu. Inšpirujte sa našimi zostavami nábytku a pripravte vášmu školákovi jedinečné prekvapenie. Nová detská izba je darček, na ktorý sa nezabúda. S nábytkom od nás ju vyskladáte aj poskladáte rýchlo a bez starostí.