Takto vytvoríte nadčasovú študentskú izbu na učenie i zábavu

Študentská izba poslúži vašim deťom niekoľko rokov, a keď naplní svoj účel, môže ďalej fungovať ako domáca pracovňa alebo hosťovská izba. Aj z tohto dôvodu je rozumné zariadiť ju nadčasovo a prakticky – štýlovo neutrálnym nábytkom, ktorý vyhovuje tínedžerom, vysokoškolákom aj dospelým. Poradíme vám ako môžete bez veľkej námahy vytvoriť multifunkčnú študentskú izbu, ktorá s ľahkosťou naplní vaše očakávania.


Základ pre kvalitný spánok

Dôležitým kusom nábytku do detskej a študentskej izby je kvalitná posteľ, ktorá zodpovedá požiadavkám tínedžerov a dospievajúcich študentov. Môže to byť klasické jednolôžko neutrálnej farby, s nevtieravým dizajnom a úložným priestorom, vybavené kvalitným matracom. Robustná a zároveň elegantná posteľ so zásuvkami neutrálnej bielej farby sa ľahko kombinuje s akýmkoľvek nábytkom. Do menšej izby je vhodným riešením vysoká poschodová posteľ so stolíkom a vstavanou skriňou pod lôžkovou časťou, alebo praktická sklápacia posteľ, ktorá šetrí miesto a dokáže aj z malej izby vytvoriť nadštandardný multifunkčný priestor.

2

Písací stôl na prácu s počítačom aj na hry

V izbe študenta by rozhodne nemal chýbať kvalitný písací stôl, pri ktorom sa dá pohodlne pracovať s počítačom. Výborným riešením do malej študentskej izby je písací stôl s úložným priestorom na knihy a skriptá alebo rohový písací stôl, ktorý je vybavený poličkami a zásuvkami. V prípade, že vaše ratolesti bavia počítačové hry, môžete im urobiť radosť herným stolom a stoličkou v pôsobivom modernom dizajne. Nie sú vhodné iba na hry, ale aj na dlhšiu prácu s počítačom, čo vaše deti určite ocenia pri písaní domácich úloh a záverečných prác.

3

Úložný priestor (nielen) na knihy

Štúdium na strednej alebo vysokej škole si vyžaduje množstvo papierových materiálov, vo forme učebníc, kníh a skrípt. Môže sa stať, že klasické regále na ne jednoducho nebudú stačiť. V takom prípade budú užitočnou pomocou nástenné police a skrinky s úložným priestorom, ktoré sa jednoducho montujú a nezaberú veľa miesta. Praktickou alternatívou je i priestranná a multifunkčná šatníková skriňa, ktorá obsahuje množstvo políc a veľký walk-in šatník. Do priestrannej skrine sa zmestia nielen učebnice a školské pomôcky, ale aj športové náčinie, umelecké pomôcky a hobby potreby vašich detí.

4

Útulný kútik na učenie aj relax

V žiadnej študentskej izbe by nemal chýbať relaxačný kútik – hoci aj malý. Priestor na čítanie alebo cvičenie, alebo aj na pohodové učenie, môžete vytvoriť v jednom z rohov izby, ktorý bude vybavený kobercom a vhodnými doplnkami. Môže ním byť napríklad sedací vak, ktorý sa dá podľa potreby využívať na sedenie aj na vylihovanie a leňošenie. Do relaxačného kúta sú ideálnym doplnkom mäkké dekoračné vankúše s veselými motívmi. V prípade, že máte k dispozícii trochu viac priestoru, môžete izbu vášho študenta či študentky vylepšiť aj interiérovou hojdačkou, ktorá sa jednoducho namontuje do stropu.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do študentskej izby, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.