Takto zariadite neveľkú izbičku pre súrodencov – prakticky a útulne


Keď sa súrodenci delia o izbičku, úlohou rodičov je zaistiť dostatok priestoru pre všetkých. V prípade, že je detská izba malá, je potrebné zapojiť ešte viac fantázie pri výbere nábytku a doplnkov. Poradíme vám, ako môžete vašim ratolestiam zariadiť izbu tak, aby sa v nej cítili príjemne a zároveň mali dostatok priestoru na všetky nevyhnutné veci, na učenie aj na hranie.


Poschodová posteľ pre súrodencov

Medzi najobľúbenejšie praktické riešenia do detskej izby, o ktorú sa delí viacero osôb, patria detské poschodové postele. Ideálne sú také postele, ktoré deťom okrem lôžka na spanie poskytujú aj úložný priestor. Detská poschodová posteľ so zásuvkami a poličkami je vhodná do izby, o ktorú sa delia dvaja súrodenci. Ak sú v izbe tri deti, výbornou alternatívou je poschodová posteľ s prístelkou a schodíkmi, ktoré vďaka zásuvkám poslúžia aj ako komoda. Zaujímavým riešením do detskej izby je rohová vyvýšená posteľ, ktorá šetrí miesto vďaka tomu, že obsahuje aj šatníkovú skriňu a písací stôl.

2

Skladací nábytok do detskej izby

Čím menšia je izba vašich detí, tým sofistikovanejšie úložné riešenia si bude žiadať. Šikovný skladací nábytok vám umožní vyťažiť maximum aj z pár metrov štvorcových. Ak vaše deti neradi spia na poschodovej posteli, zaujímavým riešením pre ne môže byť sklápacia posteľ s úložným priestorom alebo originálna viacúčelová posteľ, ktorá sa po zložení dá využiť ako písací stôl s poličkami. Ak potrebujete v detskej izbe vytvoriť viacero malých „študovní“ pre školopovinné deti, rozkladací regál so stolíkom vám pomôže ušetriť miesto. Okrem priestoru na štúdium však deti potrebujú aj svoj kútik na oddych – i tu sa dá nájsť riešenie, ktoré šetrí miesto, napríklad rozkladacie kreslo alebo skladací sedací vak, ktorý je ideálny na relax a čítanie.

3

Úložné riešenia, ktoré šetria miesto

Každé dieťa by malo mať dostatok úložného priestoru na oblečenie, hračky či učebné, kreatívne a športové pomôcky. Šatníkové skrine do detskej izby by mali byť prispôsobené výške a potrebám súrodencov. Výborný riešením do malej izby je šatníková skriňa typu walk-in či priestranná rohová skriňa, ktorá vizuálne nezaťaží priestor a je tiež veľmi vhodná do študentskej izby pre tínedžerov. Na knihy a učebnice dobre poslúži úzky regál, nástenná polica či nadstavec na písací stôl.

4

Doplnky, ktoré nezaberú veľa miesta

Útulná detská izba sa nezaobíde bez doplnkov, ktoré v nej vytvoria hravú a priateľskú atmosféru. Menšie deti si určite obľúbia napríklad detskú drevenú tabuľu, na ktorú si môžu kresliť alebo pôvabnú čalúnenú skrinku, do ktorej si môžu schovať hračky a zároveň ju môžu využívať ako lavičku. Staršie deti ocenia praktický organizér, ktorý im pomôže udržať si poriadok na stole. Tínedžeri uvítajú aj extra úložný priestor a miesto na sedenie v podobe dizajnovej taburetky výraznej farby. Obľúbeným doplnkom študentov je aj prenosný skladací stolík na notebook, vďaka ktorému sa im bude pohodlne relaxovať s počítačom na posteli.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku pre deti, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.