Hity modernej detskej izby: Čo by v nej nemalo chýbať?

Detská izba sa v poslednej dobe zmenila. Iný šat a rozmer dostal aj nábytok, funkčné prvky sa premenili na tie, ktoré umožňujú hru. Čo by ste rozhodne mali vniesť do izbičky vášho dieťaťa?

Nepodceňujte silu farieb!

Kedysi detské izbičky hrali rôznymi farbami, dnes je praktickým trendom biela, ktorú môžete kombinovať s ďalšími decentnými akcentmi. Najväčší kontrast je dosiahnutý pri kombinácii s čiernou alebo červenou. Táto kombinácia, najmä čiernobiela, vychádza z poznania, že novorodenci najskôr rozlišujú predovšetkým silné čiernobiele kontrasty a obklopiť ich týmito dvoma farbami im ponúka silné podnety hneď na začiatku ich vývoja. Biela býva často kombinovaná aj s pastelovými farbami, veľmi obľúbená je sivá, staroružová, baby blue a iné odtiene. Pastelky v detskej izbe pôsobia príjemne na psychiku, neodvádzajú pozornosť od detailov a nepôsobia rušivo. Čím je dieťa staršie, tým viac farieb môžeme do izby vniesť.

Detská izba v pastelových farbách - mojnabytok.sk

Nábytok by mal baviť

Detský nábytok sa dnes nedelí na ten funkčný a „hrací“. Obvykle sa tieto funkcie detského nábytku prelínajú. Typickým príkladom je detská posteľ v tvare domčeka alebo típí. Tí najmenší doslova zbožňujú rôzne detské hracie postele, ktoré pripomínajú skôr ihrisko.

Detská posteľ v tvare domčeka - mojnabytok.sk

Obľúbené sú aj postele s rôznymi hrdinami, napríklad z Disney rozprávok. Tieto pôsobivé kúsky podporujú v deťoch fantáziu, rozširujú možnosti pre hru, a zároveň tiež ponúkajú priestor pre kvalitný spánok. Do takejto postele sa teší každé dieťa! Lepšie sa zaspáva v postieľke, ktorá pripomína detský rozprávkový raj, čo si budeme nahovárať. Svoj účel dokonale spĺňajú aj sedacie vaky, ktoré nájdete v rôznych pútavých prevedeniach. To, že zaujmú a zároveň poskytujú maximálny komfort pri sedení alebo oddychu, je veľkým plusom.

Sedacie vaky pre deti - mojnabytok.sk

Nezabudnite na úložný priestor

Určite budete pri zariaďovaní potrebovať aj skrine do detskej izby. Vyberte si také, ktoré lichotia miestnosti rozmerovo i samotným prevedením. Niet sa čoho obávať, sme si istí, že nájdete skriňu, ktorá bude vyhovovať vašim preferenciám, ponuka je naozaj široká a nájdete v nej rôzne vybavenie v mnohých cenových reláciách, materiáloch i štýloch tak, aby ste si vybrali dokonalý kúsok do izbičky vašich ratolestí.

Dievčenská detská izba - mojnabytok.sk

Zídu sa vám aj komody na odloženie hračiek, detský stôl i boxy, do ktorých šikovne schováte detský neporiadok v podobe hračiek. Ostatné zariadenie vyberajte s ohľadom na vek dieťaťa, iný nábytok potrebuje bábätko, iný škôlkar a celkom iné potreby má školák.

Detská izba pre chlapca a dievča - mojnabytok.sk