Ako vybrať nábytok do letnej kuchyne

Obľubujete dobré jedlo a pobyt na čerstvom vzduchu a rozhodli ste sa, že si konečne splníte svoj sen o letnej kuchyni? Odporúčame vám investovať do kvalitného nábytku a doplnkov, ktoré majú nielen pekný dizajn, ale sú aj odolné voči poveternostným vplyvom a prípadnej nepriazni počasia. Poradíme vám, ako si vybrať praktický nábytok do letnej kuchyne, ktorý vám dlhé roky verne poslúži počas rodinných posedení, osláv a grilovačiek.


Barové sedenie v letnej kuchyni

Moderné kuchynské linky často obsahujú barový pult či kuchynský ostrovček – tento obľúbený koncept sa využíva aj pri navrhovaní letných kuchýň. K barovému pultu sa skvele hodia výškovo nastaviteľné barové stoličky alebo barové stoličky z nehrdzavejúcej ocele. Originálnym riešením je aj ratanové barové sedenie, ktoré vďaka stabilnej konštrukcii a odolnému materiálu nezničí slnečné žiarenie, dážď ani vietor.

2

Výbava na grilovačku

Záhradný gril (zabudovaný alebo prenosný) či otvorené ohnisko nesmie v letnej kuchyni chýbať. Nezabudnite pri grilovaní dbať o pitný režim – ak chcete mať všetko poruke, pomôže vám napríklad šikovný servírovací vozík s priehradkami na nápoje.

Ak vás nebaví vystávať pri grile, sadnite si na kovový taburet, ktorému nevadia ani prípadné iskričky z ohniska. Po varení si odpočiňte na skladacej stoličke, ktorá nezaberie veľa miesta a je vhodná aj k jedálenskému stolu. Po výdatnom jedle si môžete vychutnať relax na záhrade. Doprajte si poobedňajší spánok na záhradnej hojdačke alebo na pohodlnom ratanovom lehátku.

Tip: Radi využívate pri varení bylinky? Vypestujte si ich vo svojej letnej kuchyni! Umiestnite ich napríklad do praktického ratanového kvetináča.

3

Jedálenský nábytok do letnej kuchyne

Pri výbere jedálenského setu do letnej kuchyne sa rozhodujte predovšetkým podľa toho, koľko osôb bude zvyčajne používať tento jedálenský nábytok a tiež podľa toho, či bude nábytok umiestnený pod prístreškom alebo nie. V prípade, že nábytok bude chránený pred dažďom a priamym slnkom, odporúčame jedálenský set z masívneho dreva alebo praktický rozkladací jedálenský stôl skombinovaný napríklad s farebnými kovovými stoličkami alebo stohovateľnými ratanovými kreslami. Originálny ratanový set je vhodný aj na stolovanie pod holým nebom.

4

Úložný priestor v letnej kuchyni

Pri varení potrebujete mať poruke potraviny a kuchynské náradie. Úložný priestor sa vám určite zíde – napríklad v podobe praktického kuchynského pultu s košíkmi, policami a zásuvkami, ktorý môžete podľa potreby presúvať, vďaka zabudovaným kolieskam. Menším variantom je šikovný príručný stolík, ktorý mimo letných mesiacov poslúži aj v ktorejkoľvek izbe v interiéri. V prípade, že máte v letnej kuchyni dostatok miesta pod strechou, môžete zainvestovať aj do štýlovej rustikálnej komody, do ktorej sa zmestia riady aj príbory. Menšou úložnou alternatívou je ratanová truhlica, ktorá hravo schová všetko potrebné pred nepriazňou počasia.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o širokej ponuke nábytku, vhodného do letnej kuchyne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.