Kuchyňa v štýle parížskeho bistra

Francúzsko patrí medzi krajiny, kde si ľudia vedia vychutnávať štýl a eleganciu nielen v obliekaní, ale aj pri zariaďovaní interiérov. Inšpirujte sa originálnym čarom parížskych podnikov a vychutnajte si pohodu a romantiku francúzskej metropoly u vás v kuchyni, nech už bývate kdekoľvek. Poradíme vám s výberom nábytku a doplnkov.


Netradičná kuchynská linka

Pri zariaďovaní kuchyne si môžete dovoliť byť trochu extravagantní. Minimalistickú kuchynskú linku môžete doplniť originálnou kockovanou dlažbou či parketami alebo výrazným obkladom na stene, ktorý sa hodí aj k rustikálnemu kuchynskému nábytku. Nemusíte sa báť výrazných farieb a kontrastov. Moderná kuchynská linka v žiarivej farbe pôsobí luxusne a elegantne. V prípade, že máte obmedzený rozpočet, namiesto horných kuchynských skriniek môžete na skladovanie riadov a kuchynských potrieb využiť nástenné police.

2

Okrúhly stolík

Paríž je mesto elegancie a módy, čo sa prejavuje aj voľbou nábytku. Stoly v parížskych bistrách a kaviarňach bývajú väčšinou atraktívneho okrúhleho tvaru, prípadne hranaté, avšak so zaoblenými rohmi. Vo vašej kuchyni preto nemôže chýbať okrúhly jedálenský stôl. Výborným riešením do kuchyne je rozkladací okrúhly jedálenský stôl z tmavého dreva, s jedálenskými stoličkami v podobnom dizajne. Do tohto štýlu výborne zapadne aj jednoduchý okrúhly biely stôl, doplnený pohodlnými kreslami.

3

Barové sedenie

Posedenie pri barovom stole sa hodí najmä do menšej kuchyne, kde zvyknú spolu stolovať väčšinou len dvaja ľudia. Sedenie „na vysokej nohe“ na pohodlných stoličkách s čalúnením z ekokože je veľmi štýlové a určite si ho obľúbite. Drevené barové stoličky pôsobia domácky a útulne a dobre sa kombinujú s dreveným barovým stolom alebo s jednoduchým a praktickým stolom v kombinácii drevo a kov. Okrúhle barové stoličky najlepšie vyniknú v kombinácii s elegantným, výškovo nastaviteľným, okrúhlym barovým stolíkom.

4

Elegantné stoličky

Francúzska elegancia vám v Paríži udrie do očí. Vyznačuje sa predovšetkým oku lahodiacimi tvarmi nábytku. Pri výbere stoličiek je dôležité, aby tvar stoličky dobre ladil s tvarom a štýlom jedálenského stola. Vhodným nábytkom na kuchynské posedenie v parížskom štýle sú drevené stoličky s čalúnením, plastové stoličky s opierkami na ruky a zaoblenými hranami, kovové stoličky s čalúnením z ekokože, ale aj stoličky s vysokým operadlom a látkovým čalúnením, so zaujímavým kontrastným vzorom.

5

Detaily, na ktorých záleží

Atmosféru parížskeho bistra viete vo vašej kuchyni sprítomniť aj inak ako nábytkom. Veľa urobia nástenné dekorácie. Kvalitná čierna nástenka, na ktorú sa dá písať a kresliť kriedou, spestrí „parížsku“ kuchyňu, podobne ako štýlové vintage obrazy či fotografie. Nezabudnite ani na kvety (čerstvé alebo v kvetináčoch), ktoré môžete umiestniť na jedálenský stôl alebo na nástenné police. Zaujímavým doplnkom do vašej kuchyne môže byť aj moderná čalúnená lavica či starožitná truhlica (ktorá môže zároveň poslúžiť na skladovanie trvanlivých potravín).

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o kuchynskom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.