Funkčnosť a materiál kuchyne

Miesto v domácnosti, ktoré je najviac využívané. Preto treba dbať aby bola kuchyňa vzdušná a priestranná. Dnešné kuchyne sú typické menšími kusmi nábytku ktoré jej dodávajú komfort a estetické prostredie.

fino_01-300x174

Kuchynská linka Titanium

Skôr ako rozhodnete pre konkrétny typ kuchynskej linky, je dobré dôkladne zvážiť koľko priestoru je možné využiť. Pri zariaďovaní by ste sa nemali nechať ovplyvniť vybavením ktoré ste mali v kuchyni doposiaľ. Dôležitou časťou pri výbere kuchynskej linky sú rozmery, je vhodné zhotoviť si plán v ktorom budete mať poznačené všetky dôležité údaje miestnosti a môžete si tak vybrať kuchyňu ktorá Vám sadne.
Funkčnosť
Základom funkčnej kuchyne je dostatočne veľká pracovná plocha. Pracovná plocha by mala byť umiestnená medzi umývacím a varným miestom. Varné centrum by nemalo byť umiestnené blízko vysokého modulu steny, nie je to vhodné najmä z praktického hľadiska.
Materiál
Súčasným trendom je kombinácia rôznych materiálov a farebných kombinácií. Kuchynská linka by však nemala obsahovať viac ako 3 farebné tóny. K obľubovaným kuchynským materiálom môžeme zaradiť napríklad laminát, dyhu či rôzne fóliované povrchy. Najobľúbenejším a cenovo výhodným materiálom je laminát ktorý je možné vyhotoviť v akýchkoľvek farebných prevedeniach.

nina_kuchynska_linka

Kuchynská linka Nina