Kuchynská linka na vyskladanie alebo komplet ? Praktické rady..

Ak práve rozmýšľate nad rekonštrukciou kuchyne a nad novou kuchynskou linkou, pravdepodobne vám napadli tri možnosti – originálna kuchynská linka vyrobená na mieru, o niečo lacnejšia kuchynská linka na vyskladanie alebo hotový kuchynský komplet, ktorý veľkostne pasuje do vašej kuchyne. Poradíme vám ako sa rozhodnúť tak, aby vaša kuchyňa bola vo výsledku presne podľa vašich predstáv a zároveň ušetrila váš čas aj rodinný rozpočet.

Kuchyňa na vyskladanie – rozumný kompromis medzi kuchynským kompletom a nábytkom na mieru?

Kuchynské linky na mieru sú riešením, ktorému nemožno takmer nič vytknúť – to, že sú „na mieru“ totiž znamená, že sa úplne prispôsobia vašim požiadavkám na materiál, kvalitu a vyhotovenie. Vďaka nábytku, ktorý vám stolárska dielňa alebo firma vyrobí na centimeter presne, využijete celý priestor kuchyne na 100% a môžete ju v najvyššej možnej miere prispôsobiť vašim predstavám. Nevýhodou však je, že zrejme strávite veľa času dizajnovaním kuchyne a nábytok na mieru býva nákladný. Na výrobu kuchyne na mieru si zvyčajne musíte i dlhšie počkať.

Kuchynské linky na vyskladanie sú lacnejšou alternatívou ku kuchynským linkám na mieru – sú cenovo výhodnejšie a ešte vždy poskytujú dosť priestoru na kreatívne plánovanie úložného priestoru v kuchyni.

Kuchyňa na vyskladanie umožňuje nakombinovať si jednotlivé skrinky a komponenty tak, aby ste optimálne využili priestor, ktorý máte k dispozícii – či už je vaša kuchyňa klasická alebo rohová.

Jednotlivé komponenty kuchyne na vyskladanie bývajú dostupné v rôznych farbách, vďaka čomu si môžete v kuchyni vytvoriť jedinečnú farebnú kombináciu nábytku – napríklad spestriť jednofarebnú kuchyňu dvierkami skriniek s dreveným dekorom.

kuchynska-linka-na-vyskladanie

Moderná kuchyňa vo vašom štýle

Kuchynské linky na vyskladanie, ktoré kráčajú s dobou, bývajú dostupné v klasickom matnom aj v atraktívnom lesklom vyhotovení, ktoré pôsobí sofistikovane a luxusne. Moderné kuchynské linky, ktoré si sami nakombinujte podľa vašich potrieb, môžu byť zladené do čistej bielej farby, ktorá opticky zväčší a presvetlí váš priestor, alebo do obľúbenej čiernej, ktorá pôsobí honosne a nekonvenčne. Ak uprednostňujete útulný severský štýl a neutrálne tlmené farby, vyskladajte si kuchynskú linku v prírodnej farebnej palete, v ktorej bude dominovať sivá alebo béžová farba a nevtieravý drevený dekor. 

Moderné kuchyne na vyskladanie sa vyrábajú z odolných materiálov, ktoré sú nenáročné na údržbu a majú dlhú životnosť. Medzi komponenty, ktoré môžete prispôsobiť vašim nárokom, patria nielen pracovné dosky, ale aj úchyty na skrinky. Atraktívnou alternatívou sú bezúchytkové kuchyne na vyskladanie, ktoré namiesto bežných úchytiek využívajú výrezy alebo zárezy na otváranie dvierok a zásuviek a vyznačujú sa čistým a rafinovaným dizajnom.

Kuchynský komplet – efektívne a cenovo výhodné riešenie do malej aj veľkej kuchyne

V prípade, že váš rozpočet na novú kuchyňu nie je veľmi veľký, odporúčame vám investovať do kuchynského kompletu, ktorý sa veľkostne a štýlom najviac hodí do vášho interiéru. Aj vopred nadizajnované lacné kuchynské linky v podobe hotovej súpravy skriniek do kuchyne vás môžu očariť moderným dizajnom a vysokou funkčnosťou. Tieto kuchynské linky sú rýchlo dostupné a nemusíte na ne dlho čakať.

kuchynska-linka-mela-biely-mat

Ideálna kuchynská linka do malej kuchyne môže mať podobu kuchynského kompletu so skrinkami až po strop, pre maximálne využitie priestoru. Ergonomické rohové kuchynské linky sú vhodné do panelákových kuchyniek aj do atypickej kuchyne v rodinnom dome či na chate alebo na chalupe. Ak chcete, aby vaša kuchyňa pôsobila priestranne a čisto, vyberte si kuchynský komplet v svetlej farbe a lesklom vyhotovení.