Takto si vyberiete ideálny jedálenský stôl a stoličky: rýchly návod v 5 krokoch


Pri jedálenskom stole sa každý deň stretáva rodina pri dobrom jedle. Ako vybrať ten správny stôl a stoličky do vašej jedálne alebo kuchyne tak, aby čo najlepšie zodpovedali vašim potrebám? Pripravili sme pre vás rýchly návod v piatich krokoch, vďaka ktorému určite neurobíte chybu pri výbere.


1. Vyberte si správnu veľkosť stola

Základné kritérium, ktoré by ste pri výbere stola do jedálne či kuchyne mali brať do úvahy, je dostupný priestor, ktorý máte k dispozícii. Plocha stola musí byť dostatočne veľká na stolovanie pre zvyčajný počet osôb – dobré je však myslieť i na priestorovú rezervu pre hostí. Okolo stola by malo byť dosť miesta na pohodlné odsunutie každej stoličky. V menších kuchynkách to môže znamenať, že optimálnym riešením bude malý skladací stolík s taburetmi bez opierok alebo vzdušné barové sedenie. Vo väčšej miestnosti si môžete dovoliť väčší komfort pri stolovaní, napríklad pri rozkladacom stole z masívneho dreva, ku ktorému ľahko doladíte drevené stoličky.

2

2. Rozhodnite sa pre optimálny tvar

Okrúhly stôl je ideálne riešenie na stolovanie pre nepárny počet osôb. Elegantný zaoblený tvar okrúhleho alebo oválneho stola zjemní miestnosť plnú hranatého nábytku. Klasický štvorcový stôl je ideálny do stiesnených priestorov, kde môže byť umiestnený aj pri stene. Najobľúbenejším tvarom je obdĺžnikový stôl, ktorý je ako stvorený na stolovanie pre väčší počet osôb a najlepšie vynikne na otvorenom priestranstve (nie pri stene).

3

3. Zvoľte si ten správny materiál

Ak túžite po kvalitnom jedálenskom stole, ktorý bude trendy aj o desať či dvadsať rokov, siahnite po nadčasovom drevenom stole. Tradičný a odolný stôl z masívneho dreva je nestarnúca klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Modernejším variantom sú dizajnové jedálenské stoly z kovu a dreva alebo imitácie dreva, ktorých výhodou je výhodnejšia cena. Populárnym materiálom, ktorý sa využíva pri výrobe jedálenských stolov, je i sklo. Stoly z dreva a skla či originálne jedálenské stoly z kombinácie skla a kovu vnesú do vašej jedálne lesk a ľahkosť.

4

4. Dolaďte k jedálenskému stolu stoličky

Stolovanie v jedálni nie je kompletné bez pohodlných stoličiek, na ktorých vydržíte dlho sedieť. Klasické drevené stoličky sú ideálne k drevenému jedálenskému stolu. Kovové jedálenské stoličky najlepšie vyniknú pri stoloch z kombinácie skla a kovu. Pohodlné čalúnenie vám zabezpečí komfort aj počas dlhšej rodinnej oslavy či posedenia s priateľmi. Plastové jedálenské stoličky sú výbornou alternatívou na príležitostné jedálenské sedenie – mnohé z nich majú nielen pútavý dizajn, ale sú aj stohovateľné.

5

5. Zvážte jedálenský set

V prípade, že by ste si radi ušetrili námahu a čas a nebaví vás skúšať rôzne kombinácie jedálenských stolov a stoličiek, investujte do jedálenského setu, v ktorom je všetok nábytok dokonale zladený. Stačí si len vybrať veľkosť, tvar a štýl, ktorý najlepšie pasuje do vašich priestorov. V širokej ponuke jedálenských setov nájdete kompaktné posedenie do malej panelákovej kuchynky či na balkón, ale aj pôsobivý jedálenský set pre šesť osôb, ladený do pôvabného provensálskeho štýlu.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do kuchyne a jedálne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.