Kuchynské linky, ktoré vás naučia udržiavať si doma poriadok

Čo má kuchynská linka spoločné s poriadkom v dome? Veľmi veľa – v kuchyni začínate ráno kávou a trávite v nej veľa času prípravou jedla. V kuchyni sa stále niečo deje. Domácnosti, ktoré majú zapratanú kuchyňu, sú zvyčajne zapratané aj inde. Nábytok do kuchyne by preto mal byť praktický, ergonomicky navrhnutý a mal by mať jednoduchú údržbu. V kuchyni, kde má všetko svoje miesto, sa ľahko udržiava poriadok.

Kuchynská linka, do ktorej sa zmestí všetko potrebné

Čo nie je na očiach, to nevnímame ako neporiadok. Odložte preto všetko, čo sa dá, do kuchynských skriniek a uvidíte, ako si vaše oči aj psychika oddýchnu. Elegantná kuchynská linka s množstvom úložného priestoru ponúka dostatok miesta na riady, nádobky s korením, zásoby potravín aj drobné kuchynské spotrebiče. Nie je pritom ochudobnená o manipulačný priestor – dlhá pracovná doska vám poskytne dosť miesta na pohodlnú prípravu jedla.
elegantna kuchynska linka ANNA

Trvácne kuchynské linky z materiálu, ktorý veľa vydrží

Kuchynské linky patria medzi nábytok, ktorý je namáhaný každý deň. Pracovné dosky preto vyberajte z materiálov, ktoré sú nielen pekné, ale aj odolné. Pracovné dosky upravované vysokotlakovým laminátom  a zabezpečené ABS hranou sa ľahko čistia a sú odolné voči nárazom, výkyvom teplôt, poškrabaniu a oderom. Tieto kuchynské pracovné dosky sú dostupné v mnohých dekoroch a prevedeniach, ktoré imitujú kameň alebo drevo.

Kuchynská doska z dreveného masívu pôsobí luxusne a honosne, no ťažšie odoláva vlhku a ľahšie sa mechanicky poškodí, a preto je náročnejšia na údržbu.

Sklo a drevo pre útulný vidiecky štýl

Rustikálny a vidiecky štýl pracuje s klasickými materiálmi a tvarmi kuchynských liniek. Skrinky mávajú často sklené dvierka, za ktorými môžete vystaviť váš obľúbený porcelán.

Klasická vidiecka kuchynská linka býva väčšinou vyrobená z tmavšieho dreva alebo z praktického laminátu so vzorom dreva v tmavších, zemitých farbách. Ak obľubujte tento štýl, no viac vám vyhovujú svetlé farby, biela kuchynská linka v provensálskom štýle bude pre vás to pravé.

Výhody svetlej kuchynskej linky

Na svetlých povrchoch je viac vidno špinu – a o to väčšia bude vaša motivácia pravidelne upratovať povrch vašej kuchynskej linky. Svetlé drevo a biela farba pôsobia optimisticky a vzdušne, vďaka čomu odľahčia priestor malej kuchyne. Škandinávsky štýl v prevedení biela + svetlé drevo sa hodí aj do väčších priestorov kuchyne. Svetlá kuchynská linka v kombinácii lamino a MDF má jednoduchú údržbu a ľahko ju zladíte s jedálenským nábytkom a doplnkami.
TIVOLI-biela-kuchynska-linka-mojnabytok

V dobre osvetlenej kuchyni sa nič nestratí

Vyskladali ste si vašu kuchyňu snov? Nezabudnite na dôležitý detail – osvetlenie, pri ktorom s vám bude v kuchyni dobre variť aj stolovať. Aby vaša kuchyňa nemala žiaden tmavý kút, ktorý by zvádzal k hromadeniu neporiadku, vytvorte si hneď niekoľko úrovní osvetlenia.

 

  1. Stropné alebo závesné svietidlo zabezpečí základné osvetlenie kuchyne.
  2. Na osvetlenie pracovnej dosky môžete použiť malé bodové alebo nástenné svetlá.
  3. Police so sklenými dvierkami môžete dodatočne vybaviť LED pásmi, ktoré vytvoria príjemné náladové osvetlenie.

 

P.S.: Potrebujete poradiť s výberom peknej, kvalitnej a funkčnej kuchynskej linky? Sme tu pre vás v našej online poradni. Zanechajte nám odkaz v okne chatu, v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.