Lavice nepatria len do parku – 5 tipov, ako si vylepšiť interiér lavicovým sedením

Lavica je zaujímavý a všestranný kus nábytku, nad ktorým ste možno doteraz veľmi neuvažovali ako nad súčasťou vášho bývania. Variabilná úzka lavica však rozhodne má svoje výhody – zmestí sa takmer všade a vyčaruje priestor na sedenie aj tam, kde by ste ho možno ani nečakali. Prinášame vám 5 tipov, ako zakomponovať lavicu do interiéru vášho bytu alebo domu.

1. Jedálenská lavica šetrí miesto v kuchyni aj v obývačke

Najčastejším využitím lavice v interiéri je posedenie v kuchyni. Kvalitné lavice do kuchyne sú praktickým a kompaktným riešením do malých panelákových kuchyniek, kde je každý centimeter priestoru navyše vzácny. Kuchynská lavica s taburetkami je ideálnym riešením do malých priestorov.

Pre usadenie väčšieho počtu ľudí je vhodná rohová jedálenská lavica so zladeným jedálenským stolom. Doplnená dekoračnými vankúšmi a vhodne zvoleným obrusom pôsobí domácky a útulne.

Voľne stojace lavice môžete využiť aj v obývacej izbe alebo v jedálni, kde potrebujete usadiť väčší počet hostí, napríklad počas rodinnej oslavy. Nenápadná lavica, ktorá bežne stojí opretá pri stene alebo schovaná pod jedálenským stolom, poslúži ako vynikajúce doplnkové sedenie. Elegantná čalúnená lavička sa hodí do menšej obývačke aj ako praktická náhrada robustnej sedačky.

lavica

2. Predsieň s lavicou, na ktorej sa pohodlne obujete

Medzi najväčšie nedostatky malej predsiene patrí absencia miesta na sedenie pri obúvaní a vyzúvaní sa. Praktická a odolná lavica tento problém hravo vyrieši a zjednoduší každodenné príchody aj odchody z domu celej rodine. Ak je naviac obohatená o odkladací priestor, je to dvojitá výhra.

Lavica s botníkom by mala byť dostatočne vysoká a stabilná – odporúčame vám preto zamerať sa na kombináciu kovu a dreva. Predsieň, zariadenú v tlmených odtieňoch hnedej alebo sivej, rozžiari lavica s vankúšmi v svetlých farbách a s košíkmi na odkladanie drobností.

lavica2

3. Kúpeľňa, ktorá je stvorená pre kráľovský relax

Ak to vaše priestorové možnosti dovoľujú, doprajte si luxus domáceho „spa“ v podobe praktickej lavice v kúpeľni. Zjednoduší vám obliekanie a obúvanie sa po kúpeli alebo sprche a posúži aj ako odkladací priestor a oblečenie a uteráky. Vzhľadom na zvýšenú vlhkosť odporúčame zamerať sa na kombináciu nehrdzavejúceho kovu a ekokože s jednoduchou údržbou.

lavica3

4. Extra odkladací priestor v spálni vďaka lavici

Lavice, ktoré sa umiestňujú na úpätie postele, sú čoraz obľúbenejším doplnkom do modernej spálne. Často bývajú zladené s posteľou a ponúkané ako súčasť spálňovej zostavy. Lavice do spálne výborne poslúžia ako doplnkové sedenie ale aj ako extra úložný priestor – ako truhlica na odkladanie oblečenia, vankúšov alebo posteľnej bielizne.

lavica4

5. Pohodové posedenie v zimnej záhrade

Kto povedal, že lavice patria iba do záhrady, na čerstvý vzduch? Aj vaša zimná záhrada je vhodným miestom pre pohodlnú lavicu, ktorá láka k posedeniu. Drevená lavička v provensálskom štýle s praktickým úložným priestorom vytvorí z vašej zimnej záhrady útulné miesto na posedenie v ktoromkoľvek ročnom období. Svetlú lavičku v zimnej záhrade vhodne doplní stojan na kvety z tej istej série nábytku.

lavica5

P.S.: Potrebujete poradiť s výberom ideálnej lavice do vášho interiéru? Neváhajte a kontaktujte náš tím telefonicky alebo e-mailom, prípadne využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.