Moderné obývacie steny – ako si vybrať tú správnu?


Obývacie steny patria do každej obývačky a do veľkej miery určujú jej charakter – spoločne so sedačkou alebo sedacou súpravou tvoria jej dizajnové jadro. Moderné obývacie steny bývajú vyhotovené tak, aby vhodne dopĺňali veľkú plochú televíznu obrazovku na stene a vytvorili množstvo úložného priestoru. Vyberte si obývaciu stenu, ktorá bude plniť tieto dôležité funkcie a zároveň lahodiť vášmu oku a harmonicky ladiť s celým vaším interiérom. Pozrime sa spoločne na jednotlivé typy štýlových obývacích stien, ktoré môžu zdobiť vašu izbu.


Moderný minimalizmus v obývačke

Minimalizmus v dizajne nábytku aj v zariaďovaní patrí medzi obľúbené moderné trendy. Strohé tvary jednoduchej obývacej steny môžu vyvážiť starostlivo zvolené dekorácie. Lesklá biela obývacia stena s uzavretými skrinkami a zasklenou vitrínou pôsobí dizajnovo čisto a elegantne. Originálna čierno-biela obývacia stena je ako stvorená na kombinovanie s výrazným farebným nábytkom.

2

Nadčasová a zároveň moderná obývačka v znamení dreva

Drevo nikdy nevyjde z módy a je vhodným materiálom i do obývačky, v ktorej prevláda moderný štýl. Obývacia stena zo svetlého dreva alebo jeho imitácie je ako stvorená do obývačky, ktorá kráča s dobou, a zároveň pôsobí útulne a optimisticky. Nábytok do obývačky z tmavého dreva ešte viac prehĺbi útulnú atmosféru vo vašej miestnosti. Obývacia stena v kombinácii bielej farby a dreva pôsobí mladistvo a osviežujúco – vašej modernej obývačke dodá mierny retro nádych.

3

Futuristická obývačka s farebným osvetlením

Atmosféru v interiéri nevytvára iba vhodne zvolená zmes nábytku a doplnkov. Dôležitým faktorom je aj osvetlenie, ktoré môže byť zabudované do vášho moderného nábytku. Doprajte si radosť v podobe obývacej steny, ktorá je vybavená pôsobivou vitrínou s LED osvetlením v bielej, modrej, červenej alebo zelenej farbe. Osvetlené však nemusia byť iba poličky obývacej steny – LED svetlá môžu byť umiestnené aj pod skrinkami s vysokými nožičkami, čím sa dosiahne zaujímavý efekt netradičného podsvietenia.

4

Čistá a žiarivá biela obývačka

Obývacia stena bielej farby je veľmi vhodná do modernej obývačky menších rozmerov – biela farba opticky zväčší a presvetlí malú obývačku, a to najmä v prípade, že má nábytok vysoký lesk. Biela obývacia stena vynikne na akomkoľvek farebnom podklade aj na neutrálnej sivej stene. V menšej obývačke je výhodou, ak skrinky obývacej steny nemajú nožičky, ale sú namontované do steny – takýto nábytok pôsobí vzdušne a vizuálne odľahčí váš interiér.

5

Mysteriózna a elegantná tmavá obývačka

Pre moderný štýl je typický aj nábytok v netradičnom tmavom farebnom prevedení. Luxusná obývacia stena čiernej farby poteší milovníkov útulných tmavých interiérov, v ktorých sa príjemne relaxuje pri večernom pozeraní filmov. Nadčasovým a univerzálnym riešením je obývacia stena sivej farby, ktorú ľahko zladíte so svetlým aj tmavým, farebným i dreveným nábytkom.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do obývačky – napríklad o obývacích stenách, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.