Ako zariadiť malú predsieň

Predsieň je úvodnou bránou do nášho bytu či domu, ktorá prezradí o nás úplne všetko. Veď vstup do nášho domova je našou priehľadnou vizitkou. Preto treba dbať na to, aby vstupná hala pôsobila úhľadne a vkusne, no zároveň dokonale využila každý priestor a zjednotila v ňom všetky potrebné funkcie.

V menších bytoch či domoch je často krát predsieň veľmi malá, úzka či dlhá. Preto si zvykneme lámať hlavu nad tým, ako správne zariadiť takúto miestnosť vhodne a prakticky. Nábytok v predsieni musí predsa uskladniť všetky topánky, kabáty, tašky či kľúče.

uzka-predsien

Pri malých predsieňach sa dokáže veľmi rýchlo nazhromaždiť množstvo vecí, ktoré vyvolávajú dojem neporiadku. Preto je pre malé predsiene ideálnym riešením vstavaná skriňa. Takáto vstavaná skriňa ponúka priestor skutočne pre všetky veci, ktoré potrebujete uschovať či len tak odložiť.

Pokiaľ Vám predsieň však neponúka dostatočný priestor pre vstavanú skriňu, vhodným riešením sú závesné háčiky na kabáty či kľúče. Tieto háčiky sú predovšetkým nenáročné na miesto, preto sú to veľmi vďačný pomocníci v každej malej predsieni. Ďalšou správnou voľbou sú nízke komody, ktoré Vám môžu poslúžiť i ako lavica na sedenie. Závesné otvorené police Vám vytvoria miesto pre veci, ktoré budete mať vždy na očiach a poruke. Závesné police je vhodné umiestniť nad dvere, na ktoré sa zmestia i škatule na oblečenie. Pokiaľ Vám to priestor dovolí, siahnuť môžete po predsieňových zostavách, ktoré zahŕňajú zrkadlo, botník i vešiak v jednom celku. Neodmysliteľnou súčasťou každej predsiene je samozrejme i zrkadlo, ktoré je výborným pomocníkom na posledné úpravy zovňajšku pred odchodom z Vášho domu či bytu.

moderná-predsieň_VADUZPre dokonalé dotvorenie Vašej predsiene netreba zabúdať ani na správne použité farebné prevedenia či vhodné osvetlenie.

Správna farba do malej predsiene:

Pri výbere farieb sa skôr držte svetlých a jasných odtieňov či už na nábytku alebo na stenách. Svetlý nábytok či biele steny v predsieni evokujú optické zväčšenie priestoru. Farby v predsieni však nemusia byť vyslovene biele, stačí, ak sa vyhnete sýtym odtieňom a stavíte na pastelové tóny.

Vyberáme osvetlenie do predsiene:

Pri výbere toho správneho osvetlenia do predsiení nesiahajte po tmavých či intímnych osvetleniach. Malá predsieň potrebuje poriadne svetlo. Potrebné je zvoliť dostatočne intenzívne centrálne osvetlenie, prípadne svietidlo nad zrkadlom. Ak Vám to priestor umožní ideálne je zvoliť rozmernejšie zrkadlo, v ktorom sa budete vidieť od hlavy až po päty.